P0

Kultūra

Jauno teatro dienoms pasibaigus: kur pasuks jaunųjų aktorių keliai?

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-06-02


14 premjerų per savaitę – tokiu maratono greičiu pralėkė 11-asis festivalis „Jauno teatro dienos“ (JTD). Festivalyje pristatytus spektaklius pamatė per 2000 žiūrovų, premjerose lankėsi ir įvairių regioninių Lietuvos teatrų atstovai, ieškantys, kokiais naujais darbais praturtinti savo teatrų repertuarą.

Eglės Sabaliauskaitės nuotr.

Klaipėdos jaunimo teatro organizuojamas festivalis šiemet visą dėmesį skyrė jauniausiai Lietuvos teatro kartai – studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (LMTA) baigiantiems aktorinio meistriškumo studentams. Festivalis suteikia progą susipažinti su dar mažai matytais aktorių veidais ir vardais, kurie netrukus pasklis po Lietuvos teatro scenas ir kino aikšteles.

„Nesinori mėtytis tuščiomis frazėmis ir romantizuoti jaunosios aktorių kartos, manau, mes labai panašūs į anksčiau studijas baigusius kolegas. Esame laisvi, drąsūs, nebijome ieškoti ir klysti. Mūsų kurse daug į kino ir muzikos industrijas orientuotų žmonių, esame tikrai muzikalūs – dauguma valdo bent po vieną instrumentą“, – sako JTD dalyvis, studijas LMTA Klaipėdos fakultete baigiantis aktorius Aurimas Bareikis.

Vienas pagrindinių festivalio tikslų – pasirūpinti, kad ilgą kūrybinį procesą nuėję diplominiai jaunųjų profesionalų spektakliai neliktų dulkėti lentynose, o rastų savo vietą skirtingų teatrų repertuaruose. Derybos su teatrų vadovais dar tęsiasi – birželio pabaigoje paaiškės, kurie studentų darbai ir kokiuose teatruose tęs savo gyvenimą.

„Kiekvienas kuriantis žmogus į darbą įdeda dalį savęs – sau svarbias patirtis, klausimus, ieškojimus. Kūrinys tampa svarbus, tikiesi, kad jis palies nors vieną žiūrovą, kad spektaklis nugyvens savo gyvenimą. Dauguma JTD pristatytų spektaklių buvo repetuojami mažiausiai metus, labai džiugu, jog yra teatro žmonių, kuriems rūpi jaunų kūrėjų darbai. Esame dėkingi už tokį palaikymą“, – sako šiemet studijas LMTA baigianti aktorė Gabija Bargailaitė, jau sukūrusi pagrindinį vaidmenį Venecijos kino festivalyje Auksiniu liūtu apdovanotame režisieriaus Lauryno Bareišos filme „Piligrimai“.

Po festivalio skėčiu pristatytus 14 premjerinių darbų režisavo Valentinas Masalskis ir Paulius Pinigis, taip pat ir patys studentai – Luka Švėgždaitė, Lina Židonytė, Paulius Oficerovas. JTD organizatoriams svarbu, kad studijas LMTA Klaipėdos fakultete baigiantys aktoriai, beprasidedant jų savarankiškai karjerai konkurencingoje srityje, gautų taip trūkstamą profesionalų palaikymą.

Festivalio „Jauno teatro dienos“ rudenį laukia ir antrasis etapas – įvairių kartų aktorių profesinio meistriškumo dirbtuvės su kviestiniu režisieriumi. Daugiau informacijos www.jtd.lt


  2023-06-02

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt