P0

Regionas

Nauji vandentiekio tinklai – ir dalyje Klaipėdos rajono gyvenviečių

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-06-02


12,5 kilometrų – tiek bendrovė „Klaipėdos vanduo“ nutiesė vandentiekio tinklų Klaipėdos rajone. Šis projektas vienas didžiausių bendrovės istorijoje, kuomet vienu metu, o ne atskiromis atkarpomis nutiesiamas toks kiekis vandentiekio tinklų. Centralizuotas vanduo pasiekė ne tik Gobergiškės, Jonušų, Šlapšilės ir Dauparų kaimų gyventojus, bet ir Jakų kaimo, per kurio teritoriją buvo pakloti magistraliniai vandentiekio tinklai. Ši investicija buvo būtina užtikrinant gyventojams vandens kokybę.

Klaipėdos vandens nuotr.

„Vanduo šiuose kaimuose buvo tiekiamas iš gręžinio, kuriame buvo padidintas fluorido kiekis, taip pat buvo prasti amonio, sulfato ir natrio parametrai. Deja, šių indikatorinių parametrų negalime kontroliuoti, nes tai įtakoja hidrogeologinės sąlygos, su kuriomis kovoti esame bejėgiai. Privalome užtikrinti vandens kokybę, o tai padaryti šiuo atveju galėjome tik nutiesę naują vandentiekio tinklą. 5 kaimų gyventojams centralizuotas vanduo bus tiekiamas iš uostamiesčio vandenviečių, kuriose vanduo yra kokybiškas ir atitinka visus reikalavimus“, – pranešime pažymi bendrovės „Klaipėdos vanduo“ generalinis direktorius Benitas Jonikas.

Nauja vandentiekio linija Klaipėda – Gargždai per Dauparus baigta tiesti keliais mėnesiais anksčiau nei planuota. Visi projekto vertė – per 2,5 milijonus eurų. Planuojama, kad prie naujai nutiesto centralizuoto vandentiekio tinklo prisijungs kone 700 esamų klientų, taip pat ir apie 300 naujakurių, kurie kuriasi naujuose gyvenamuosiuose kvartaluose.

„Tai išties ilgai laukto projekto pabaiga. Naujai nutiesti vandentiekio tinklai Gobergiškės, Jonušų, Šlapšilės ir Dauparų kaimų gyventojams užtikrins kokybišką vandenį, kurio jie seniai laukė. Bendrovės „Klaipėdos vanduo“ vykdomi projektai mūsų rajone yra svarbūs ir reikalingi, nes kiekvienas toks projektas prisideda prie gyventojų gyvenimo kokybės gerinimo“, – sako Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas.

Norėdami prisijungti prie centralizuotų tinklų gyventojai visų pirma turi pateikti prašymą bendrovei „Klaipėdos vanduo“ ir gauti prisijungimo sąlygas. Atsižvelgiant į išduotas sąlygas reikia parengti projektą ir nutiesti vamzdyną nuo centralizuoto tinklo iki namo. Tai gali padaryti patys gyventojai ar samdyti privačias bendroves.

Paklojus savo sklypo (namo) inžinerinius tinklus pagal prisijungimo sąlygų reikalavimus reikalinga kreiptis į bendrovę „Klaipėdos vanduo“ pateikiant prašymą leisti prisijungti prie centralizuotų tinklų, patikrinti hidraulinius bandymus, sudalyvauti tinklų praplovime.

Nutiesus tinklą nuo namo iki centralizuoto tinklo, parengti nutiestų tinklų geodezinę nuotrauką ir dėl tinklų pridavimo kreiptis į bendrovę „Klaipėdos vanduo“.

Kaip tapti bendrovės „Klaipėdos vanduo“ klientu informacija – čia.


  2023-06-02

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt