P0

Svarbu, Švietimas

Naujoji mokykla duris atvers tik kitų metų rugsėjo 1-ąją? (2)

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2023-06-05


Senvagės gatvėje statomai ir beveik dvigubai – nuo 10,9 iki 18,6 milijono eurų – pabrangusiai mokyklai jau perkami baldai. Nors Klaipėdos miesto savivaldybėje jau niekas nebeturi iliuzijų, kad mokslo metai čia prasidės šių metų rugsėjo 1 d. Kur kas realesne data laikomas 2024 metų ruduo. 

Gegužės pradžioje šiame objekte apsilankęs savivaldybės meras Arvydas Vaitkus buvo itin kritiškas dėl „sunkiai suvokiamų ir itin prabangių sprendimų” Martyno Vainoriaus nuotr.

Birželio 1 dieną paskelbtame viešųjų pirkimų konkurse dėl korpusinių baldų naujajai mokyklai pirkimo nurodoma, kad pasiūlymų laukiama iki liepos 3 dienos. O baldai pagaminti, pristatyti ir sumontuoti turi būti per 4 mėnesius su galimybe šį terminą pratęsti dar mėnesiui.

Tad net jei šį objektą statanti UAB „Versina” ir užbaigtų darbus iki rugsėjo 1 d., kaip numatyta sutartyje su savivaldybe, geriausiu atveju moksleiviai į klases naujojoje Tauralaukio progimnazijoje (taip oficialiai dokumentuose vadinama statoma mokykla) galėtų sugužėti tik po Naujųjų metų. 

Nors savivaldybėje entuziazmu nespinduliuojama ir dėl šio termino. „Atviros Klaipėdos” kalbinti savivaldybės administracijos atstovai, nenorėję būti viešai cituojami, mano, kad „jei reikalai klosis taip, kaip iki šiol, nereali gali būti ir 2024 metų rugsėjo 1 d. data”. 

Baldai naujajai mokyklai suprojektuoti originalūs – Tauralaukio bendrojo ugdymo mokyklos patalpų daiktinės aplinkos projektavimo paslaugos savivaldybei kainavo 27,8 tūkst. eurų. Ją suteikė Sauliaus Remeikos dizaino studija.

Perkant balsus klasėms ir kitoms patalpoms, atskirai dar bus įsigyjami ir virtuvės baldai bei įmontuojama buitinė technika.

Mokyklos 1-ojo aukšto planas

Baldai turi būti atsparūs patalpų mikroklimato (drėgmės, temperatūros) norminiams svyravimams, mechaniškai stabilūs, patogūs naudojimui ir atitikti saugumo, higienos reikalavimus.

Neseniai „Atvira Klaipėda” pranešė, kad prie Klaipėdos šturvalo stojus naujai valdžiai tęsiasi prie senosios fiksuota tendencija – pasirašytas 40-asis papildomas susitarimas dėl naujos mokyklos Senvagės gatvėje statybos. Mokyklos statybos kaina jau išaugo iki 18,6 milijono eurų. Su statybų rangovu UAB „Versina” 2019 m. birželį pasirašytos rangos sutarties vertė siekė 10,9 mln. Eur.

Gegužės pradžioje šiame objekte apsilankęs savivaldybės meras Arvydas Vaitkus buvo itin kritiškas dėl „sunkiai suvokiamų ir itin prabangių sprendimų”, bet pripažino, jog to pakeisti jau nebegalima ir svarbiausia dabar kuo greičiau užbaigti darbus. Jam nemažai patalpų atrodė per tamsios, o jų aukštis – per žemas. 

A. Vaitkaus vizito metu paaiškėjo ir aplinkybė, kad net ir baigus darbus taip, kaip norima, mokyklos atidavimas eksploatacijon gali priklausyti nuo šalia daugiabučius statančių verslininkų malonės.


  2023-06-05

  2 komentarai “Naujoji mokykla duris atvers tik kitų metų rugsėjo 1-ąją?”

  1. AvatarTaigi (IP: 90.131.47.41)

   Kol dar galima plauti pinigus, tol ir plaus. Vienu žodžiu, “Versina”. Savivaldybė bejėgiškai stebės. Tik kur dės iki kito rudens baldus? Ir mokytojus?

  2. AvatarV ir Gis (IP: 88.118.107.136)

   Gal reikėjo statyti prekybos centrą ir jame įrengti mokyklą,garantuotai būtų buvę greičiau ir pigiau.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt