P0

Svarbu, Švietimas

1,75 promilės kainavo postą (3)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2023-06-06


Pasirodymas išgėrus darbo vietoje nuo 1993-iųjų Klaipėdos lopšeliui-darželiui „Inkarėlis” vadovavusiai Rimai Savvai kainavo šį postą.

Rima Savva. inkareliomokykla.lt nuotr.

Žinia, praėjusį pirmadienį šiame darželyje apsilankę policijos pareigūnai nustatė jai vidutinį girtumo laipsnį (1,75 prom.). Direktorė praėjusį antradienį „Atvirai Klaipėdai” aiškino pirmą darbo savaitės dieną iš ryto alkoholio negėrusi, esą promilės galėjo likti po vestuvių šventės.

„Iš ryto jaučiausi blogai. Šeštadienį ir sekmadienį buvau vestuvėse, tikriausiai peršalau, skaudėjo galvą. Į darbą nuėjau tik palikti dokumentus, niekur iš kabineto nėjau”, – tada sakė direktorė.

Švietimo vidus

Tai dienai nuo pareigų nušalinta direktorė gavo nedarbingumo pažymėjimą, o jam užsibaigus, anot dienraščio „Klaipėda”, šį pirmadienį jau vėl dirbo. Tačiau darbas jos tęsėsi nebeilgai – „Atviros Klaipėdos” duomenimis Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus, susipažinęs su tarnybinio patikrinimo rezultatais, pasirašė potvarkį, kuriame buvo konstatuota, jog R. Savva, pasirodydama neblaivi darbe padarė šiurkštų darbo pareigų pažeidimą.

Meras nusprendė nutraukti darbo sutartį su direktore be įspėjimo nuo šio antradienio. Nutraukimo priežastis – darbuotojo kaltė, tad R. Savvai nebus mokama jokia išeitinė išmoka, tik kompensacija už nepanaudotas atostogas.

Pačioje antradienio darbo dienos pabaigoje savivaldybė išplatino ir šias žinias patvirtinantį pranešimą.

„Direktorės elgesys diskredituoja švietimo ir ugdymo sistemą, yra niekaip nesuderinamas su švietimo įstaigos misija, todėl galimybių direktorei tęsti darbus nematome. Tokio elgesio netoleruosime ne tik švietimo įstaigose, bet ir nė vienoje kitoje savivaldybės pavaldumo įstaigoje“, – pranešime cituojamas A. Vaitkus.

Toks jo potvarkis per mėnesį dar gali būti apskųstas Darbo ginčų komisijai. O pastarosios sprendimas dar gali būti skundžiamas ir teismui. Ar R. Savva naudosis tokia teise, sužinoti nepavyko.

„Gerai, ačiū, aš neturiu jokių komentarų”, – išgirdusi, kad skambina „Atviros Klaipėdos” žurnalistas tepasakė R. Savva ir išjungė telefoną.

Beje, darbo sutartį dar vienai penkerių metų kadencijai A. Vaitkus su R. Savva buvo sudaręs visai neseniai – gegužės 15 d.

Kol bus išrinktas naujas „Inkarėlio” vadovas laikinai šias pareigas meras pavedė eiti direktoriaus pavaduotojai Irinai Gabalienei.

INFORMACIJA

Anot savivaldybės pranešimo, tarnybinį patikrinimą atlikusi komisija akcentuoja, kad įstaigos vadovo statusas suponuoja aukštesnį negu paprastai kitų darbuotojų atsakomybės laipsnį už įstaigai pavestų funkcijų ir uždavinių įgyvendinimą, jos darbo organizavimą bei teisės aktų reikalavimų laikymąsi.

Lietuvos Respublikos Švietimo įstatyme įvardinti švietimo tikslai, tokie kaip išugdyti kiekvienam asmeniui vertybines orientacijas, leidžiančias tapti doru, siekiančiu žinių, savarankišku, atsakingu, patriotiškai nusiteikusiu žmogumi, leidžia teigti, kad šioje srityje dirbantiems asmenims keliami itin aukšti nepriekaištingos reputacijos reikalavimai. Tuo pagrindu įstaigos vadovės veiksmai – pasirodymas darbo metu ir darbo vietoje būnant apsvaigus nuo alkoholio (nustatytas 1,75 promilės girtumas), vertintini kaip tyčiniais ir kaltais veiksmais, diskredituojančiais visuomenės požiūrį į švietimo ir ugdymo sistemą, bei sąlygojančiais vadovės pasitikėjimo praradimą dėl jos užimamų pareigų.


  2023-06-06

  3 komentarai “1,75 promilės kainavo postą”

  1. AvatarRochas (IP: 78.57.247.112)

   Lietuvoje per 30m nepriklausomybes nei vienas nera nuteistas uz korupcija. Pastaruoju metu paviesino kelis daktarus, muitininkus, veterinarijos specialistus uz 20-50EUR paemima. Bet kas ima solidzias sumas, tokiu Lietuvoje nera ir su zibusriu nerasi. Aisku vedeja padare nusizengima ir teisetai nubausta. Bet advokatai padarys savo darba ir bus taip, kad meras per ziopluma is darbo atleido ligoni ir mes miestelenai jai mokesime visas kompensacijas. Paziuresime kai istorija rutuliosis.

  2. AvatarSiaubas (IP: 78.57.224.36)

   O ligonine nedarys patikrinimo kaip nedarbinguma gavo budama neblaivi?

   • AvatarAnonimas (IP: 85.232.132.181)

    Taigi nedarbingumas, gydymas vyksta nuotoliniu būdu.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt