Jūreivystės mokyklą ketinama atiduoti Vilniui (9)

Švietimas
Avatar photoAtvira Klaipėda
2023-06-06

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos suburta komisija įvertino valstybinių kolegijų parengtus veiklos stiprinimo projektus. Ekspertai rekomenduoja įgyvendinti penkis valstybinių kolegijų jungimosi projektus, dalį kolegijų reorganizuoti steigiant naujus padalinius universitetų sudėtyje.

Lietuvos aukštąją jūreivystės mokyklą (LAJM) siūloma prijungti prie Vilniaus Gedimino technikos universiteto, įsteigiant universiteto padalinį Klaipėdoje – Jūreivystės akademiją. Būtent tokį variantą siūlė ir LAJM, nors ją norėjo prisijungti Klaipėdos universitetas.

Mato Mačiulskio nuotr.

Neišdegė ir Klaipėdos universiteto planas prisijungti Alytaus kolegiją, kuri pati norėjo tokio likimo. Minėtieji ekspertai ekspertai rekomenduoja Alytaus kolegiją prijungti prie Kauno kolegijos.

Ekspertų komisija taip pat pritaria Klaipėdos valstybinės kolegijos savarankiškam stiprinimo planui, tačiau kartu jie atkreipia dėmesį, kad kolegija gali susidurti su iššūkiu dėl studentų skaičiaus mažėjimo, mokslinės veiklos rezultatams keliamų reikalavimų ir padidėsiančios aukštųjų mokyklų konkurencijos regione.

Valstybinių kolegijų pateiktas iniciatyvas vertino komisija, sudaryta iš ministerijos, Lietuvos mokslo tarybos, Studijų kokybės vertinimo centro, Lietuvos pramonininkų konfederacijos, „Investuok Lietuvoje“, Lietuvos švietimo tarybos, Lietuvos studentų sąjungos, Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimo atstovų ir aukštojo mokslo ekspertų.

Komisijos rekomendacijas įvertins l. e. p. švietimo, mokslo ir sporto ministrė. Iki birželio 30 d. valstybinių kolegijų tinklo stiprinimo plano įgyvendinimo priemonių projektą numatoma parengti ir pateikti tvirtinti Vyriausybei.

Žymos: | | | |

Komentarai (9):

Atsakymai į “Jūreivystės mokyklą ketinama atiduoti Vilniui”: 9

 1. Tai gal jau parašė:

  visai nuprotėjo „valdžia”? O Klaipėdos meras bent pasitarė su rinkėjais?

 2. V ir Gis parašė:

  Okupantų ,,perestroika”

 3. Ramūnas parašė:

  LAJM turi gauti akademijos statusą,o ne jungtis prie tokių, kurie nieko nesupranta apie šią ypatingą įstaigą ir jūrinį gyvenimą .

 4. Klaipėdietė parašė:

  Išdrįskim pasipriešinti, ši kolegija turi likti Klaipėdoje. Čia tas pats, kad mūsų mieste ruoštume oro pilotus neturėdami oro uosto. Nejaugi jūreiviai turi būti ruošiami Vilniaus kokiam tvenkiny.
  Kiek absurdo šiuose sprendimuose

 5. Močiutė parašė:

  Gal iškart pasiskelbiam Vilniaus provincija….

 6. Apmaudu ir skaudu parašė:

  Jei norima sunaikinti Jūreivystės kolegiją, tada tegul jungia ptie Vilniaus. Negi dar nepasimokyta. Ne vienas pavyzdys rodo kaip nyksta institucijos prijungtos prie Vilniaus. Vilniui reikia tik pastatų ir savo darbuotojų (dėstytojų) įdarbinimo vietų.

 7. Nord>Gal parašė:

  Ne prie VU jungia, o prie TECH, buvusio VGTU. Bet liūdno reikalo tai nekeičia. Tai irgi mano mokykla, todėl skaudu, kaip kiekvienam kraštiečiui, kas joje studijavo. Jeigu taip ir norėjo jungtis, tai geriausiai būtų KU. Kai Senčilos nebeliko, tai prasidėjo…

 8. Gal parašė:

  jūreivystės mokyklą geriau prijungti prie žemės ūkio akademijos? Visi matėme, kaip Vilnius puikiai susitvarkė su laivynu, kurio išvis nebeliko, reikia manyti , tas pats laukia ir jūreivystės mokyklos.VU galėtų ruošt kadrus nebent Palangos kavinėms , gi visi žino, kad Vilniaus veikėjų supratimas apie jūrą ir jūrinę valstybę, baigiasi Palangos tilto gale

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Švietimas

Klaipėdos valstybinėje kolegijoje - nauja akušerijos specialybė

Klaipėdos valstybinė kolegija praneša paskelbusi naują sveikatos mokslų studijų programą – akušeriją. Visi norintieji įgyti akušerio (ės) profesiją jau dabar ...
2024-06-07
Skaityti daugiau

Svarbu, Verslas

Vietoj universiteto pastato - prekyba ir butai

Klaipėdos universiteto pastatų kompleksą Minijos g. 153, parduotą už 1,73 mln. eurų, šiuo metu dalimis valdo keletas savininkų. Anksčiau viena ...
2024-05-23
Skaityti daugiau

Švietimas

Pradeda Jūreivystės mokyklos reorganizaciją

Praėjus porai mėnesių po Vyriausybės sprendimo Lietuvos aukštąją jūreivystės mokyklą (LAJM) padaryti Vilnius TECH padaliniu Klaipėdoje – Lietuvos jūreivystės akademija, ...
2024-04-18
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This