Palangoje – Lino Adomaičio ir gospelo choro užmojai

Regionas
Avatar photoAtvira Klaipėda
2023-06-06

Liepos 14 dieną Palangos koncertų salėje Linas Adomaitis surengs koncertą „Vandenynai“, kurio metu prie Naujų idėjų kamerinio orkestro NIKO prisijungs ir Vilniaus Šv. Jonų bažnyčios gospel choras.

Šis dirigentės Kristinos Žaldokaitės vadovaujamas choras buvo vienas pirmųjų, atnešusių gospelo muzikos žanrą į Lietuvą ir per 14 veiklos metų užaugino nemažą būrį šio muzikos stiliaus mylėtojų. Kolektyvas įprastai muzikuoja sekmadienio mišių metu, tačiau darbas su įvairiais mūsų šalies atlikėjais chorui nėra naujiena.

Choras jau yra dirbęs ir su Linu Adomaičiu, su kuriuo ne kartą pasirodė scenoje, o taip pat įrašė bendrą kūrinį „Noriu gyvent dėl tavęs“.

„Viskas prasidėjo dar praėjusiais metais, kai nusprendžiau išpildyti savo seną svajonę – įrašyti dainą kartu su gospelo choru. Taip prasidėjo mūsų darbas drauge, o jo tęstinumu be galo džiaugiuosi. Manau, kad Lietuvoje šiame žanre labiau panirusių žmonių už Kristiną ir jos chorą nėra tiek jau daug. Smagu, kad pajūrio gyventojams ir svečiams galėsime padovanoti tokią dvasingą muzikos šventę. O dabar repetuojame dar vieną bendrą dainą, kuri šiame koncerte bus pristatyta, kaip naujiena“, – pranešime cituojamas Linas Adomaitis.

Anot choro vadovės Kristinos Žaldokaitės, Vilniaus Šv. Jonų bažnyčios gospelo choro dainininkai labai vertina patirtį darbuojantis su vienu ryškiausių mūsų šalies atlikėjų.

„Su Linu pastaruoju metu tikrai nemažai muzikuojame, todėl kvietimas prisijungti prie jo koncerto labai nudžiugino. Kartu tai atrodė ir natūralus žingsnis, nes jau patyrėme, kad alsuojame ta pačia dvasia scenoje. Dirbti su Linu labai paprasta, nes jis žino, ko nori, bet kartu ir suteikia daug laisvės daryti tai, ką mokame geriausiai, tad įnešame savo indėlį. Choristai visada jaučia jo draugišką buvimą šalia ir nenutylėtą dėkingumą, kas įkvepia ir motyvuoja“, – teigia choro vadovė K. Žaldokaitė.

Gospelo muzika XX amžiaus pradžioje užgimė JAV afroamerikiečių bažnyčiose ir per pastaruosius 100 metų tapo svarbia tiek krikščioniškosios, tiek populiariosios muzikinės kultūros dalimi.

Žymos: | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Regionas

„Angelų takais“ bus galima vaikščioti Palangos koncertų salėje

Šimtus tūkstančių žiūrovų pakerėjęs kultinis virtualios realybės filmas „Angelų takais“ vasarą nutūps Palangoje. Kurorto svečiai ir gyventojai nuo birželio 20 ...
2024-06-13
Skaityti daugiau

Regionas

Palangoje vyks koncertas Algimantui Raudonikiui atminti

Rugpjūčio 18 d. Palangos koncertų salėje vyks koncertas „Švelnumas“, kuriuo bus pagerbtas kompozitoriaus Algimanto Raudonikio kūrybinis palikimas. Algimantas Raudonikis išgarsėjo ...
2024-06-11
Skaityti daugiau

Regionas

Palangoje - Justino Marcinkevičiaus kūrybos vakaras

Birželio 20 d., 19 val., Palangos koncertų salėje bus surengtas pasisekimo sostinėje sulaukęs Just. Marcinkevičiaus kūrybai atminti skirtas vakaras „Ašara ...
2024-05-27
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This