P0

Kultūra

Pilies muziejuje – nauja archeologijos paroda

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-06-06


Lietuvoje jau penktąjį kartą rengiamos Europos archeologijos dienos – tarptautinis renginys, skirtas archeologijos mokslo bei archeologinio paveldo pristatymui. Ta proga Klaipėdoje, Pilies muziejaus šiaurinėje kurtinoje, birželio 16 d., 16 val., vyks Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus Archeologijos ir restauravimo skyriaus parengtos parodos „Balta mėlyna: nuo Džakartos iki Liverpulio“ atidarymas.

Parodoje bus pristatomi Klaipėdos senamiestyje rasti fajanso ir porceliano dirbiniai: pradedant seniausiais randamais artefaktais – XVII amžiaus Delfto fajansu, baigiant Europoje veikusių fajanso ir porceliano įmonių iki 1945 metų pagamintais gaminiais. Eksponuojami ženklinti pavyzdžiai padės suprasti, iš kur į Klaipėdą anksčiau buvo gabenami prašmatnūs indai.

XVIII a. lėkštė iš Pomeranijos, rasta 1972 metais Tomo g. 5.

Taip pat lankytojai galės susipažinti su Nyderlandų, Pomeranijos, Stafordšyro, Liverpulio fajansu, Meiseno porcelianu ir kitais dirbiniais, rastais kasinėjant Klaipėdos senamiestį.

Organizatorių siūlomas renginio aprangos kodas – parodoje pristatomų eksponatų spalvos: balta ir mėlyna.

Paroda Pilies muziejuje veiks iki rugsėjo 17 d.


  2023-06-06

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt