P0

Uostas ir jūra

Klaipėdos uostas bendradarbiaus su vienu didžiausių pasaulyje metanolio gamintoju ir tiekėju

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-06-07


Klaipėdos uostas pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Šveicarijos bendrove „Proman“, kuri šiuo metu pasaulyje yra viena didžiausių tarp metanolio gamintojų ir tiekėjų. Teigiama, kad šis bendradarbiavimas Klaipėdos uostui padės planuojant, projektuojant ir įgyvendinant būsimą pasipildymo metanoliu ar jo gamybos į elektros energiją projekto plėtrą Klaipėdos uoste ar jo prieigose.

Martyno Vainoriaus nuotr.

„Alternatyviais degalais varomų laivų skaičius kasmet auga. Tiek laivų savininkai, tiek uostai yra įpareigoti kasmet mažinti į aplinką patenkančių išmetamųjų dujų kiekį, tad alternatyviais degalais varomi laivai vis sparčiau integruojami į laivybos sektorių. Pernai pasaulyje alternatyviais degalais varomų laivų užsakyta 275. Uostai, siekdami neatsilikti ir norėdami laiku pasiūlyti laivybos linijoms alternatyvių degalų centrus, privalo sprendimus priimti jau šiandien. Klaipėdos uostas imasi aktyvių veiksmų, kad užtikrintų alternatyvių degalų diegimą, įgytų žinių ir praktinės patirties alternatyviosios energetikos pramonės srityje. Kartu kuriame partnerių ir suinteresuotųjų šalių, kurios potencialiai galėtų dalyvauti įvairiuose žaliosios energetikos projektų etapuose, tinklą“, – pranešime cituojamas Klaipėdos valstybinio jūrų uosto generalinis direktorius Algis Latakas.

Bendradarbiavimo sutartimi įsipareigota keistis informacija metanolio gamybos, saugojimo, tiekimo, pasipildymo ir naudojimo srityse, taip pat darnaus uostų vystymosi, aplinkos apsaugos ir kitomis temomis. Susitarta kartu dalyvauti metanolio gamybos ir energetikos projektuose, alternatyviųjų degalų renginiuose, konferencijose, seminaruose ir iniciatyvose. „Proman“ taip pat prisidės inicijuojant dialogą ir bendradarbiavimą su metanolio ekspertais ir operatoriais, metanolio klasteriais ir asociacijomis, laivybos linijomis.

„Mūsų produktų asortimentas, ypač mūsų mažai anglies dioksido į aplinką išskiriantys metanolio mišiniai, kartu su nuolatinėmis mūsų investicijomis į žaliojo ir mėlynojo metanolio gamybos įrenginius visame pasaulyje, tikiu, skatins pramonės perėjimą prie mažai anglies dioksido į aplinką išskiriančios energijos naudojimo. Šis bendradarbiavimo memorandumas su Klaipėdos uostu yra dalis mūsų pastangų teikti sandėliavimo, bunkeravimo ir logistikos sprendimus per Europos Sąjungą mūsų klientams visame pasaulyje“, – sako „Proman“ plėtros direktorius Timotis Cornelius.

Metanolis yra snaudojamas įvairiose srityse, įskaitant tvarių degalų gamybą, taip pat kaip žaliava įvairiose pramonės šakose, pavyzdžiui automobilių, statybos, farmacijos, plastiko, tekstilės ir atsinaujinančiosios energijos gamybos pramonę. Jis išmeta gerokai mažiau šiltnamio efektą sukeliančių dujų.


  2023-06-07

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt