P0

Švietimas

Ministerijos stipendijos – ir tiksliuosius mokslus studijuojantiems Klaipėdoje

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-06-07


Atsižvelgdama į nuolatinį informatikos, inžinerijos ir matematikos specialistų poreikį, Ekonomikos ir inovacijų ministerija (EIMIN) praneša toliau tęsianti tikslinių stipendijų skyrimą 10-tyje aukštojo mokslo įstaigų Lietuvos regionuose. Šįmet ministerija numato skirti 260 stipendijų, kurios bus suteiktos studentams, įstojusiems į valstybės finansuojamas STEM studijų krypčių programas.

Palmiros Mart nuotr.

„Informatikos, inžinerijos ir matematikos talentai yra itin reikalingi verslams, nes atsižvelgiant į jų paklausą investuotojai priima sprendimą dėl investicijų regionuose ir naujų darbo vietų kūrimo. Todėl jau trečius metus iš eilės studijoms ir darbui regionuose populiarinti skiriame stipendijas, kurios paskatins būsimus studentus studijuoti šias didelio potencialo kryptis. Būtent šių sričių specialistai yra reikalingi verslui, kuriančiam gerai mokamas darbo vietas. Nuo 2020-ųjų jau esame skyrę 757 stipendijas“, – pranešime pažymi ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Mokslo įstaigų atstovai pastebi, kad dažniausiai jaunimas studijoms renkasi didmiesčius, kuriuose ir ieško darbo. Todėl valstybė nuolat kuria priemones, skatinančias jaunimą mokytis ir dirbti regionuose. Viena tokių – kas mėnesį EIMIN skiriamos 200 eurų stipendijos, mokamos visus ketverius bakalauro studijų laikotarpio metus.

Šiais metais STEM studijų programas pradėsiantiems studijuoti studentams stipendijos skiriamos 10-tyje mokslo įstaigų, tarp jų – ir Klaipėdos universitete, Klaipėdos valstybinėje kolegijoje bei Lietuvos aukštojoje jūreivystės mokykloje.


  2023-06-07

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt