Regionas

Palangos Birutės parke vėl skambės pučiamieji

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-06-07


Palangos orkestras ir tradiciniai „Orkestro vasaros“ koncertai Palangos Birutės parko rotondoje sugrįžta pas savo klausytojus. Nuo birželio 8 d. iki rugpjūčio 26 d., kiekvieną vasaros ketvirtadienį, penktadienį ir šeštadienį 18.30 val. klausytojus džiugins pučiamųjų muzika.

Grafo Juozapo Tiškevičiaus iniciatyva kurorte orkestrai nemokamai poilsiautojams muzikuoja nuo 1901 metų. Orkestro koncertai anuomet vyko parke šalia Kurhauzo specialiai tam pastatytoje rotondoje. Tiesa, grafas savo orkestro neturėjo, apsiribojo kviestiniais orkestrais iš užsienio. Vėliau, atkūrus Lietuvos Nepriklausomybę, Palangoje kiekvieną vasarą ėmė koncertuoti gerai visoje šalyje ir už jos ribų žinomų kapelmeisterių B. Jonušo ir V. Visockio vadovaujami orkestrai. 1927 m. buvo pastatyta naujoji rotonda Birutės parke, nuo tada pučiamųjų muzikos koncertai persikėlė į šią erdvę.

Ši tradicija buvo išlaikoma net ir sunkiais Palangai laikais. Nuo 1933 iki 1939 metų Palangos burmistru buvęs daktaras Jonas Šliūpas viename to meto laikraštyje sakė, kad „nors tie vasaros orkestro koncertai yra brangus malonumas, bet jie išliks visą laiką“.

Šiemet vasaros ketvirtadieniais, penktadieniais ir šeštadieniais, iš viso 33 koncertuose, bus pristatytos keturios muzikinės programos, pasakojančios skirtingas muzikines istorijas, jas papildys pokalbiai ir susitikimai su istorikais, kompozitoriais, orkestrantams, kurie pasimatymus su orkestru pavers dar labiau praturtinančia patirtimi – ne tik žiniomis, bet ir knygomis apie „Palangos orkestrą“, kurių kolektyvas yra pasirengęs padovanoti ne vieną.

Birželį „Orkestro vasaros’“ klausytojų laukia trumpas pokalbis su Palangos kurorto muziejaus vadove Virginija Paluckiene bei „Joninės Šliūpo stiliumi“, rengiamos bendradarbiaujant su Jono Šliūpo muziejumi.

Liepos 8 d. „Orkestro vasara“ sulauks ir muzikinių svečių – rotondoje koncertuos Kauno pučiamųjų orkestras „Ąžuolynas“.


  2023-06-07

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt