P0

Kriminalai ir nelaimės

Už grasinimą nužudyti turės sumokėti 2000 eurų (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-06-07


Klaipėdos apylinkės teismas praneša, jog baudžiamuoju įsakymu klaipėdietis nuteistas už tai, kad grasino nužudyti žmogų ar sunkiai sutrikdyti jo sveikatą, esant pakankamam pagrindui manyti, kad grasinimas bus įvykdytas.

Byloje nustatyta, jog kaltinamasis 2022 m. spalio 8 d. laikotarpiu nuo 21.32 val. iki 23.54 val. iš mobiliojo ryšio telefono parašė nukentėjusiajai į mobiliojo ryšio telefoną grasinančio turinio pranešimus, kuriais grasino ją nužudyti ar sunkiai sutrikdyti jos sveikatą.

Pasak teismo pranešimo, tokiais veiksmais bei stovėdamas prie nukentėjusiosios gyvenamojo būsto ir skambindamas durų skambučiu, belsdamasis į duris, nukentėjusiajai sukėlė pagrindą manyti, kad grasinimas nužudyti ar sunkiai sutrikdyti jos sveikatą gali būti realiai įvykdytas.

Šioje byloje kaltinamasis pripažino padaręs nusikaltimą ir gailėjosi dėl savo veiksmų. Paaiškino, kad jis negalėjo susitaikyti su tuo, kad nukentėjusioji nebenori su juo bendrauti ir susitikinėti, negalėjo jos pamiršti. Jo teigimu, parašytos žinutės buvo tik žodžiai, realiai jis nieko blogo jai nebūtų daręs, nes jaučia tik gerus jausmus, tikisi, kad jie neliks priešai.

Nukentėjusioji teigė, jog prieš trejus metus susipažino su kaltinamuoju, tačiau nesutapus charakteriams ir interesams, ji su juo bendravimą bei
pažintį nutraukė. Tai kaltinamajam nepatiko. Apie porą metų jis nuolat per „Messenger“ programėlę jai grasino SMS žinutėmis, tokie grasinimai tęsiasi nuolat. Praėjusiais metais kaltinamasis į jos gyvenamojo buto balkoną įmetė „Molotovo“ kokteilį, už tai buvo nuteistas.

Pasibaigus probacijai, vyro grasinimai vėl suaktyvėjo.

„Skelbdamas kaltinamajam bausmę, teismas atsižvelgė į tai, jog jis anksčiau teistas už kitokio pobūdžio nusikalstamas veikas, bausmes atlikęs, teistumui neišnykus padarė vieną nesunkų tyčinį nusikaltimą žmogaus sveikatai, prisipažino padaręs nusikalstamą veiką ir nuoširdžiai gailisi, byloje nustatyta viena jo atsakomybę sunkinanti aplinkybė, todėl kaltinamajam skyrė galutinę 40 MGL (2000 eurų) dydžio baudą”, – rašoma teismo pranešime.


  2023-06-07

  Vienas komentaras apie “Už grasinimą nužudyti turės sumokėti 2000 eurų”

  1. AvatarKlaipēdietē (IP: 82.145.211.116)

   Tai normalus darbuotojai kad toki kliuka nuteisē 2000eurų,bus pamoka kliukai .Ne visi ir ten normalus dirba,tokie kurie nenori kažka tirti ,paprasčiausiai ,nuguldo medžiaga ir naglai meluoja kad neturi jokios medžiagos ,kad nereikētu tirti yra ir tokiu ten.Nors galbūt tavo rankos nuplikytos ,sužalotos ,dega skausmu ir panašiai yra ir tokiu kuriem nei motais ,dar pašaipiai murptel ,juk aš “tipo dievas”,o tu tipo paprastas žmogelis nukentējes nuo smurto.Tai kai išgirsti tokius žodžius ,supranti kad kai kas už to slypi,supranti kad ne visi tose vietose dirba normalus ,bet deje taip yra .Tada supranti kad nebebūtu smurto prieš tave savo reikalus reikia spresti kitaip.Tik pasilieki protingu žmoniu paklauses tam tikras kopijas kur vēliau tau prireiks kad kreipeisi,sužalota,sumušta,suspardyta ,bet pataikiai ant tokiu kurien “pofik”,nes galbūt ,geriau kad nereikia tirti .Nes ant tavo kūno kur tu kreipiasi padorus ekspertai ir apie 30 mēlyniu suskaičiavo ir tokie sužalojimai ne karta,bet pataikai kuriem,”pofik”.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt