P0

Uostas ir jūra

Klaipėdos uostas ieško naujų krypčių JAV

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-06-08


Darbo vizito Jungtinėse Amerikos Valstijose metu susisiekimo ministro Mariaus Skuodžio vadovaujama delegacija susitiko su Niujorko jūrų uosto, kuris su Klaipėda sujungtas jūriniu maršrutu, vadovybe. Susitikimo metu aptartos bendradarbiavimo plėtros galimybės, Klaipėdos uostas toliau ieško naujų krypčių JAV, investuotojų vystant vėjo jėgainių parką.

Uosto direkcijos nuotr.

Jūrinė linija, į kurią įtrauktas ir Klaipėdos uostas, Lietuvą jungia su 4 JAV uostais: Niujorko, Filadelfijos, Norfolko ir Džeksonvilio. Į Klaipėdos uostą pirmasis šia laivybos linija plaukiantis laivas įplaukė 2022 m. kovo 26 dieną. Kroviniai konteineriuose iš Klaipėdos į Niujorką nukeliauja per 15 dienų.

„Ypač vertiname aktyvėjantį bendradarbiavimą su JAV jūrinio transporto srityje. Klaipėdos uosto ryšiai su rytinės JAV pakrantės uostais itin svarbūs formuojant naujus globalius krovinių gabenimo maršrutus. Daug potencialo stiprinti bendradarbiavimą atveria ir Klaipėdos uosto pietinės dalies plėtros bei jūrinių vėjo elektrinių parko Baltijos jūroje projektai“, – pranešime cituojamas susisiekimo ministras M. Skuodis.

Pernai laivybos linija su JAV Klaipėdos uostui generavo apie 50 tūkst. TEU (sąlyginių konteinerių) krovą. Daugiausia iš JAV į Lietuvą konteineriais keliavo automobiliai, šaldyta produkcija, plastikai, o į JAV eksportuoti baldai, durpės ir plastikai.

„Bendradarbiavimas su nutolusiais uostais, krovinių srauto krypties kaita, įvairių galimybių naujose geografinėse ir industrinėse platumose paieška, žinių, kad Klaipėdos uostas konkurencingas, teikiantis kokybiškas paslaugas, sklaida šiandien ypač aktuali. Uostas persiorientuoja ir taip pat kuria naujus iššūkius jame veikiančioms krovos įmonėms, kurios turi būti pasiruošusios ne tik priimti naują krovinį, bet ir jį išlaikyti Klaipėdos uoste. Kartu atsiveria naujos galimybės ir Lietuvos eksportuotojams bei importuotojams“, – teigia su Lietuvos delegacija Niujorke viešintis Klaipėdos valstybinio jūrų uosto generalinis direktorius Algis Latakas.

Bendrai jūrinė prekyba tarp JAV ir Klaipėdos 2022 metais Klaipėdos uostui generavo daugiau nei 2 mln. t krovinių. Pusę šio kiekio sudarė suskystintos gamtinės dujos, jų krauta kiek daugiau nei 1 mln. t. Dėl SGD importo JAV papildė Klaipėdos uosto tiesioginės laivybos partnerių penketuką. Taip pat gabentos trąšos, naftos produktai, geležies ir plieno gaminiai, kroviniai konteineriuose.


  2023-06-08

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt