P0

Regionas

Kviečia kūrybinės dirbtuvės šeimoms Pamario galerijoje Juodkrantėje

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-06-08


Pamario galerija Juodkrantėje (L. Rėzos g. 3) pradeda vasaros sezoną. Birželio 1 d. buvo atidarytos dviejų skirtingų kartų dailininkų parodos: Kosto Dereškevičiaus „Besišypsanti“ ir Lino Jusionio „Žingsnių skaičiavimas“.

Kosto Dereškevičiaus ekspozicija.

Abiejų menininkų kūryboje gausu laisvalaikio motyvų, kasdienybės akimirkų, dailininkai lengvai, bet kiekvienas savitai juos perteikia savo drobėse. Parodas lydinčios kūrybinės dirbtuvės vyks visą vasarą, jas ves Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus įvairių padalinių edukatoriai.

Birželio 13 d. 17 val. užsiėmimas „Erdvės iliuzija“ pagal L. Jusionio parodą „Žingsnių skaičiavimas“. Dailininkai kaip tikri iliuzionistai geba plokštumoje sukurti trimačio vaizdo iliuziją. Užsiėmimo metu bus bandoma suvokti dailininkų gudrybes, aptarti spalvas, formas ir kurti erdvines kompozicijas.

Birželio 14 d. 17 val. užsiėmimas „Nuotaikingas autoportretas“ pagal K. Dereškevičiaus parodą. Menininko parodoje „Besišypsanti“ – įvairių moterų portretai: besišypsančios, linksmos, puošnios, susimąsčiusios, paskendusios kasdienybėje. Moterų vidinis pasaulis turtingas ir emocionalus. Kasdieniniame gyvenime emocijos dažniausiai atsispindi veide, judesiuose ir eisenoje. Užsiėmimo metu bus bandoma emocijas išreikšti nuotaikingomis, o gal kontrastingomis spalvomis.

Birželio 15 d. 17 val. užsiėmimas „Kurorto peizažas“. Kad atostogaudami kurorte įsimintų gražiausius gamtos vaizdus, bus ieškoma horizonto linijų, stebint plaukiančius debesis, marių vandens purslus, ošiančias nendres. Akvareliniais dažais ir vaškinėmis kreidelėmis bus kuriamas įspūdingas peizažas.

Birželio 16 d. 17 val. užsiėmimas „Šviesos ir šešėlių žaidimai“ pagal Lino Jusionio parodą. Dailininko tapyboje itin svarbus šviesos ir šešėlių žaismas, švelnus atspalvių perėjimas, perteikiantis erdvę. Pasitelkus įvairių spalvų tonus, šviesos ir šešėlių kontrastus, bus kuriamas popierinis žaisliukas-suktukas.

Birželio 20, 23, 28 d., liepos 1 d. 17 val. užsiėmimas „Maišelis. Vėtrungių ženklai, lietuvių liaudies simboliai“. Kūrybiškai panaudoti mūsų protėvių sukurti ornamentai ir ženklai gali prabilti labai stilingai ir šiuolaikiškai. Užsiėmime archajiškus ženklus bus bandoma prakalbinti modernia dizaino kalba. Pasitelkę liaudies ornamentų bei pamario vėtrungių motyvais sukurtus atspaudus, pagal nūdienos dizaino tendencijas bus dekoruojami austiniai maišeliai.

Birželio 21 ir 29 d. 17 val. užsiėmimas „Maišelis su augalo pėdsaku“. Tai įstabi, netikėta patirtis bei atradimas apie tai, kad augalai ne vien gamina mums deguonį, maitina, dovanoja grožį ir pavėsį karštą dieną, dar jie geba marginti ir dažyti mūsų sukurtus audinius. Užsiėmimo metu kiekvienas galės tuo įsitikinti, jeigu atsineš delno dydžio jūros nugludintą akmenuką. Maišelius ir augalus, su kuriais dažysime, parūpins edukatoriai (kviečiami ir tie, kurie tokio akmenuko dar nerado).

Birželio 22 ir 30 d. 17 val. užsiėmimas „Tapytojų dialogas (K. Dereškevičius ir L. Jusionis)“. Nors autorius skiria kelios dešimtys metų ir visai kitokios tapybos koncepcijos, jie turi ir nemažai bendro. Abiem labai svarbi aktyvi spalva ir jos formuojamas koloritas. Įvairaus amžiaus lankytojai kviečiami naudojantis aplikacijos, akrilo ir koliažo technikomis L. Jusionio paveiksluose apgyvendinti K. Dereškevičiaus personažus: moteris, vairuotojus ar net ir saulėlydžių šviesoje žėrinčius daugiabučius.

Edukacinių užsiėmimų bilieto kaina moksleiviui – 3 eurai, suaugusiajam – 5 eurai, šeimai – 6 eurai. Daugiau informacijos tel. (8 46) 410 421 arba el. paštu domsaicio.edukacija@lndm.lt

Projekto rėmėjas – Neringos savivaldybė.


  2023-06-08

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt