P0

Aplinkosauga

Smarvė: merui labiausiai kliūva „Branda“ (2)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-06-08


Reaguodamas į gyventojų skundus dėl pietinėje Klaipėdos dalyje vis jaučiamo nemalonaus kvapo, Klaipėdos meras bei savivaldybės specialistai lankėsi Dumpiuose veikiančiose įmonėse.

„Kvapų epopėja tęsiasi jau dešimtmečius. Šiuo klausimu esu principingas ir dėl vykdomos ūkinės veiklos rajone negali kentėti miesto gyventojai, kurie tik atšilus orams užverčia skundais visas institucijas. Šis susitikimas pirmas man einant mero pareigas, bet tikrai ne paskutinis. Iš visų Dumpiuose veikiančių įmonių paprašiau priemonių plano, kuris negali nugulti į stalčius, o privalės būti įgyvendintas“, – sako A. Vaitkus.

Vizito metu aplankytos trys įmonės – Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centras (KRATC), AB „Klaipėdos vanduo“ bei UAB „Branda LT“.

„Tai, kas vyksta įmonėje „Branda“, sukėlė daugiausiai klausimų: lauke pūdyti pramoninio maisto atliekas – ne šio laikmečio veikla. Aptarėme įmonės numatytas priemones, galinčias pagerinti situaciją, tačiau jei progreso nebus, formuosime raštus atitinkamoms institucijoms ir kelsime klausimą dėl šios įmonės veikos perspektyvų“, – teigia A. Vaitkus.

Pasak mero, kitos dvi aplankytos įmonės, paliko neblogą įspūdį, investicijos į kvapų mažinimo technologijas duoda rezultatų. KRATC šiuo metu rengiasi įgyvendinti projektą dėl iš gyventojų surinktų maisto atliekų rūšiavimo, o bendrovė „Klaipėdos vanduo“ neseniai yra įrengusi elektronines nosis, kurios realiuoju laiku matuoja ne tik galimus nemalonius kvapus, bet vėjo kryptį ir greitį, taip pat per artimiausius metus turi uždengti smėliagaudes, kurios yra pirminis taškas, kur patenka į valyklą atitekančios nuotekos.


  2023-06-08

  2 komentarai “Smarvė: merui labiausiai kliūva „Branda“”

  1. AvatarAi taigi mes žinom (IP: 88.119.39.225)

   kad nenorint imtis savų maudymu, reikia kelti svetimų nuodėmes:D) Ir Triūbočius metų metais suko sikna nuo oro ir aplinkos teršimo versdamas vežimą ant Brandos. Nesakau kad ji neteršia, ale-bet-tačiau, didžiausi teršėjai yra visai ne ten..Ką ir įrodė Grigėjo pagavimas. Bet Grigėjo irgi ne pagrindinis teršėjas, greičiau – vienas iš 17 :D)

  2. AvatarNa pagaliau , (IP: 90.131.40.109)

   girdžiu mero – miesto šeimininko žodžius ! Ačiū ir nuoširdi pagarba. __Kvapų epopėja tęsiasi jau dešimtmečius. Šiuo klausimu esu principingas ir dėl vykdomos ūkinės veiklos rajone negali kentėti miesto gyventojai, kurie tik atšilus orams užverčia skundais visas institucijas. Šis susitikimas pirmas man einant mero pareigas, bet tikrai ne paskutinis. Iš visų Dumpiuose veikiančių įmonių paprašiau priemonių plano, kuris negali nugulti į stalčius, o privalės būti įgyvendintas“, – sako A. Vaitkus.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt