P0

Miestas

Botanikos sode pirmą kartą pražydo ginkmedis (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-06-09


Klaipėdos universiteto (KU) botanikos sodo, šiemet švenčiančio įkūrimo 30-mečio jubiliejų, komanda krykštauja iš džiaugsmo – tikrą dovaną kolektyvui įteikė čia augantis ginkmedis (Ginko biloba). Sodo senbuvis birželį išskleidė pirmuosius savo žiedus.

„Ginkmedžio žiedai nėra pritrenkiančio grožio, greičiau – įdomūs, bet… Didžioji vertė ir džiaugsmas, kad medis pagaliau padovanojo žiedus. Ginkmedis auga lėta ir pražysta maždaug apie 30-uosius gyvenimo metus. Mums, šiemet švenčiant sodo įkūrimo 30-metį, šis sutapimas labai džiaugsmingas – dovaną įteikė globojamas bendraamžis“,- sako Botanikos sodo koordinatorė Asta Klimienė.

Specialistų teigimu, ginkmedis yra ne tik ilgaamžis, bet ir reliktinis augalas, t.y. nepakitęs auga jau daug milijonų metų, tarsi būtų atsparus evoliucijos pokyčiams. Tai – seniausia žinoma medžių rūšis, egzistavusi dar prieš 270 milijonų metų, kai po žemę bėgiojo dinozaurai. Matyt, dėl rūšies ilgaamžiškumo medis apipintas įvairiomis legendomis bei padavimais.

KU botanikos sode auga du ginkmedžiai. Tai teikia vilčių, jog kada nors čia derės ir šių medžių vaisiai. Tai įmanoma tik esant skirtingos lyties medžių porai.

Ginkmedžiai kilę iš Azijos – Kinijos, Japonijos, Korėjos, tačiau šiuo metu išplitę ir Europoje. Medis išauga iki 20-30 metrų aukščio, laja tanki, lapeliai – vėduoklės formos, vaistingi – iš jų gaminami vaistai atminčiai, regėjimui gerinti, antivėžiniai preparatai.

Seniausias Vakarų Lietuvoje ginkmedis, kuriam gali būti apie 120 metų, auga Švėkšnos dvaro parke.


  2023-06-09

  Vienas komentaras apie “Botanikos sode pirmą kartą pražydo ginkmedis”

  1. AvatarO, varge (IP: 78.62.147.40)

   Reportaže išgirdau, kaip viena darbuotoja aimanuoja, kad nuostabusis ginkmedis, neturi “poros”, negali duoti vaisių… Dieve mano, tiek ryšių su pasauliu, tiek kontaktų, komunikacijos mūsų pagaliau ir Švekšnoje auga nuostabus ginkmedis, o atsiprašau “specialistės; nesugeba sukryžminti, apdulkinti medelio???

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt