P0

Kultūra

Klaipėdos džiazo festivalyje – ir grupė iš Sakartvelo

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-06-09


Jau už kelių savaičių vyksiančio XXIX Klaipėdos pilies džiazo festivalio programos pirmieji svečiai bus Liza Kereselidze & Band iš Sakartvelo.

Solistė Liza Kereselidzė – Tbilisio valstybinės konservatorijos studentė. Drauge su ja festivalyje pasirodys trys grupės nariai – Luka Topuria, David Gogisvanidze, Giorgi Kapanadze. Šie jauni džiazo muzikantai yra dalyvavę daugelyje svarbių renginių, Batumio ir Tbilisio džiazo festivaliuose, o praėjusį mėnesį pasirodymą surengė Europos dienai skirtame renginyje Tbilisio Prezidento rūmuose.

Festivalio svečių iš Sakartvelo pasirodymas taps simboliniu atsisveikinimu su prieš keletą savaičių netikėtai mirusiu Sakartvelo technikos universiteto Lietuvių kalbos ir kultūros centro vadovu, profesoriumi Vidu Kavaliausku.

Profesorius visą savo gyvenimą pašventė lietuvių kalbos tyrinėjimui ir puoselėjimui, Lietuvos Respublikos prezidento, Seimo ir Švietimo ministerijos buvo įvertintas už sėkmingą lietuvių kalbos propagavimą Sakartvele, abiejų šalių kultūrinių ryšių plėtrą bei akademinius darbus.

Būtent jo iniciatyva savanoriauti Klaipėdos pilies džiazo festivalyje bei mokytis lietuvių kalbos atvyksta aštuoni studentai iš Sakartvelo.

„Labai laukėme susitikimo ir dėliojome planus, ką parodysime studentams. Geriausias, nuoširdžiausias žmogus, nutiesęs meilės ir draugystės tiltą tarp Lietuvos ir Sakartvelo. Jo iniciatyva buvo atstatyti tikrieji šalių pavadinimai Sakartvelo ir Lietuva. Tokie žmonės niekada nemiršta, jie gyvi išlieka mūsų širdyse. Labiau atsidavusio žmogaus savo veiklai neteko sutikti. Darysiu viską, kad įgyvendinčiau paskutinius mūsų planus ir jo prašymus“, – teigia Klaipėdos pilies džiazo festivalio vadovė Inga Grubliauskienė.


  2023-06-09

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt