P0

Uostas ir jūra

Išrinkta Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos valdyba

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-06-12


Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija praneša, jog jos stebėtojų taryba išrinko naują įmonės valdybą.

Į pirmąjį posėdį pirmadienį susirinkusi valdyba rinko valdybos pirmininką, kuris pagal Klaipėdos valstybinio jūrų uosto įstatymą skiriamas ir bendrovės generaliniu direktoriumi. Juo išrinktas ir toliau pareigas eis dabartinis bendrovės vadovas Algis Latakas. Jis direkcijoje dirba nuo 2020 m. birželio 15 d.

Išrinkus valdybą užbaigiamas organizacijos valdymo struktūros pokytis, numatytas įmonės pertvarkos į akcinę bendrovę metu.

Užbaigus vidinę valdybos narių atranką, iš įmonės darbuotojų išrinkti 4 iš įstatuose numatytų 5 valdybos narių. Uosto direkcijos valdybos nariais išrinkti bendrovės generalinis direktorius A. Latakas, infrastruktūros direktorius Vidmantas Paukštė, ekonomikos ir finansų direktorius-vyriausiasis finansininkas Martynas Armonaitis bei Komunikacijos ir rinkodaros skyriaus vadovas Džiugas Šaulys.

Uosto vidus kompas

Pranešama, jog iš viso atrankoje dalyvavo septyni pretendentai, o siekiant stiprinti organizaciją ir darbuotojų kompetenciją, penktas valdybos narys bus renkamas artimiausiu metu skelbiant išorinę atranką.

Valdyba išrinkta ketverių metų kadencijai. Nuo 2023 m. sausio 2 dienos Uosto direkcija pertvarkyta į akcinę bendrovę, visos Uosto direkcijos akcijos priklauso valstybei. Įmonės veiklą ir valdymą prižiūri penkių narių Stebėtojų taryba, sudaryta iš trijų nepriklausomų narių, vieno Susisiekimo ministerijos atstovo ir vieno Klaipėdos savivaldybės atstovo.

INFORMACIJA

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija yra viena didžiausių susisiekimo sektoriaus valstybės valdomų įmonių. Įmonė teikia viešąsias paslaugas eksploatuojant Klaipėdos valstybinį jūrų uostą ir valdant uoste esančius valstybei nuosavybės teise priklausančius objektus, užtikrinant Klaipėdos valstybinio jūrų uosto funkcionavimą ir konkurencingumą rytinės Baltijos jūros pakrantės regione. Uosto direkcija yra atsakinga už uosto vystymą, infrastruktūros tobulinimą ir uosto veiklos administravimą bei saugią laivybą uosto akvatorijoje.

2022 m. Uosto direkcijos pajamos siekė 60,7 mln. Eur, uždirbo 24,48 mln. Eur grynojo pelno.


  2023-06-12

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt