P0

Miestas

Nori keisti Klaipėdos garbės piliečio vardo suteikimo tvarką

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2023-06-12


Siekiant išvengti viešųjų politikų rietenų iki šiol savivaldybės Tarybą pasiekdavo tik tie pasiūlymai suteikti miesto garbės piliečio vardą, kuriems iš anksto pritardavo visos frakcijos. Meras Arvydas Vaitkus nori pats apsispręsti, ką siūlyti pagerbti garbės piliečio vardu.

Jam užtektų tik savo vadovaujamos administracijos Kultūros skyriaus įvertinimo – toks sprendimo projektas pateiktas savivaldybės Tarybai svarstyti. Iš esmės meras siūlo dėl garbės vardo suteikimo viešai diskutuoti ir apsispręsti Tarybos salėje, prieš tai sprendimo projektą įprasta tvarka išdiskutavus komitetuose.

Jeigu sprendimo projektui bus pritarta, Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos nariai sprendimą dėl Garbės piliečio vardo suteikimo ar nesuteikimo priims posėdyje dalyvavusių politikų balsų dauguma.

Tokia tvarka galiojo ir pirmo šio amžiaus dešimtmečio pradžioje – tuomet aistrų posėdžių salėje būta nemažai, nes į garbės piliečius buvo siūlomi ir aktyvūs politikai. Diskusijų metu būdavo pasakoma nemažai aštrių replikų apie vieną ar kitą asmenį, kuriam siūlomas garbingas vardas. Nepatogiai jausdavosi ir pats pasiūlytas asmuo, ir jo artimieji.

Po tokių incidentų buvo sutarta, kad Klaipėdos garbės piliečio vardo verti tik tie, dėl kurių nekyla viešos diskusijos – sprendimo projektui iki šiol turėjo pritarti visos miesto savivaldybėje atstovaujamos politinės partijos ir kiti dariniai.

Taip pat siūloma detalizuojama Klaipėdos miesto garbės piliečių sveikinimo gimtadienių, veiklos jubiliejų ar kitomis reikšmingomis progomis tvarką, tikslinama garbės piliečių atminimo pagerbimo tvarka, įtraukiami atvejai dėl garbės piliečio kremavimo ir kolumbariumo antkapinės plokštės įrengimo išlaidų kompensavimo.

Papildomas lėšų poreikis nenumatomas. Klaipėdos miesto savivaldybės Strateginio veiklos plano Kultūros plėtros programoje kasmet yra planuojamos lėšos Garbės piliečio ženklo pagaminimo išlaidoms (apie 3000 Eur) ir garbės piliečių atminimo pagerbimui.

Taip pat Klaipėdos miesto savivaldybės administracija yra sudariusi sutartį su tiekėju dėl gėlių ir gėlių kompozicijų tiekimo paslaugų. Už užsakytas gėlių kompozicijas yra atsiskaitoma pagal nustatytus įkainius, kurie siekia nuo 20 iki 39 eurų už kompoziciją.


  Miesto straipsnių vidus

  2023-06-12

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt