Bibliotekoje – kunigo, biologo, rašytojo Valdo Aušros kūrybos vakaras (3)

Kultūra
Avatar photoAtvira Klaipėda
2023-06-13

Birželio 19-ąją, pirmadienį, 17 val., Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešojoje bibliotekoje (Turgaus g. 8) vyks Čikagoje gyvenančio kunigo, biologo, rašytojo Valdo Aušros kūrybos vakaras.

Autorius trumpam atvyksta į Lietuvą tam, kad susitiktų su skaitytojais ir pakviestų diskutuoti apie išeivių kūrybą. Kartu su autoriumi renginyje dalyvaus ir Lietuvos rašytojų sąjungos Klaipėdos krašto skyriaus pirmininkė Nijolė Kepenienė bei kiti šios sąjungos nariai.

Valdas Aušra gimė ir augo Klaipėdoje. Mokėsi ir dirbo Vilniuje, vėliau studijavo teologiją Čikagoje. Grįžęs į Lietuvą, kunigavo liuteronų bažnyčioje Vilniuje, dėstė Klaipėdos universitete. Sugrįžęs į Čikagą, tęsė teologijos studijas, tapo seniausios lietuvių liuteronų parapijos klebonu, įsteigė lietuvišką vaikų darželį „Spindulėlis“, psichologinės ir dvasinės pagalbos draugiją. Rašo pamokslus ir eilėraščius.

Šiuo metu rašytojas su šeima gyvena Čikagoje. Aktyviai dalyvauja išeivijos lietuvių bendruomenės kultūrinėje ir dvasinėje veikloje, vadovauja JAV lietuvių rašytojų draugijai, kuri savo istoriją skaičiuoja nuo jos įkūrimo 1932 metais Vytauto Didžiojo universitete Kaune.

Nuo 2019 m. V. Aušra yra Lietuvos rašytojų sąjungos narys.

„Eilėraščiuose juntamas žmogaus – artimo ir tolimo – artumas, jo šiluma ir kvėpavimas. Šventą būties metą užduodama daug klausimų sau, į jų sūkurį įtraukiamas skaitytojas. Dievo akivaizdoje bandoma įminti būties slėpinius iš naujo atrasti gyvenimo prasmę chronos ir kairos jungtyje. Patirtys kristalizuojasi dienoje, susikaupime, apmąstyme. Iš pačių sielos gelmių spinduliuoja meilė“, – taip apie V. Aušros knygą atsiliepia rašytojas Alvydas Šlepikas.

Žymos: | |

Komentarai (3):

Atsakymai į “Bibliotekoje – kunigo, biologo, rašytojo Valdo Aušros kūrybos vakaras”: 3

  1. jmoLpPERqWMb parašė:

    VlTwHnvUZE

  2. JRkCBbzHFEVXeUd parašė:

    rPcbktuhXlRTWLi

  3. wIpdNhfTcqLUoaQ parašė:

    TRLdnwIfWXbK

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Miestas

Interaktyvi vasaros skaitykla sugrįžta į Karlskronos aikštę

Nuo birželio 26 d. Karlskronos aikštėje, prie Danės krantinės vėl veiks Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Interaktyvi vasaros ...
2024-06-18
Skaityti daugiau

Kultūra

Bibliotekoje - „Spindulys pro debesį“

Birželio 10 d. 17.30 val. Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Meno skyriaus galerijoje (J. Janonio g. 9) bus ...
2024-06-04
Skaityti daugiau

Vasara

Prasideda registracija į bibliotekos stovyklas 

Nuo birželio 10 d. Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos padaliniuose pradės veikti dienos stovyklėlės, kuriose įgyvendinama kultūrinė-edukacinė patyriminė ...
2024-05-31
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This