P0

Kultūra

Klaipėdos galerijoje – Valerijono Juzėno jubiliejui skirta paroda

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-06-13


Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos skyriaus Klaipėdos galerijoje (Bažnyčių g. 6) birželio 16-ąją, penktadienį, 17 val. bus atidaroma paroda „90. Dalyvauja autorius – Valerijonas Juzėnas“, skirta autoriaus 90-ajam jubiliejui.

Valerijonas Juzėnas gimė 1933 metais Panevėžio rajone. 1957–1962 m. mokėsi Kauno Stepo Žuko taikomosios dailės technikume ir įgijo dailiojo medžio apdirbimo specialybę. 1962–1976 m. gyveno Kaune, dirbo Kauno „Dailės“ kombinate dailininku. Į Klaipėdą atvyko 1976 metais ir nuo tada dirbo Klaipėdos „Dailės“ kombinate. Dailininkas, kartu su skulptore Violeta Skirgailaite buvo vienu iš aktyvios dailininkų bendruomenės sukūrimo iniciatorių. Valerijonas Juzėnas daugiausia yra sukūręs dekoratyvių medžio kūrinių, skirtų įvairiems interjerams. Autorius taip pat kūrė pramoninės dailės etalonus, suvenyrus, prizus.

„Valerijono Juzėno kūryba – ritmiškų motyvų kartojimas, pagrįstas dekoratyviomis kompozicijomis. Jiems būdinga medžio faktūrų ir tekstūrų paviršių optinė žaismė. Natūrali ir vos tonuota medžio spalva per laiką įgavusi dar papildomų atspalvių yra stulbinanti, laikui nepavaldi, retrospektyviai nenagrinėjama. Pasak menininko, jo kūriniai kuriami naudojant jau panaudotų medžiagų atliekas, kurios paprastai utilizuojamos. Autoriui sureikšminant ir atsakingai įkomponuojant šias dalis paveiksluose bei kituose objektuose, jo kūrybiniai procesai (taip pat ir kūriniai) neišvengiamai paliečia tvarumo bei savirealizacijos klausimus. Parodos atidarymo dieną, minint autoriaus 90-ąjį gimtadienį kviečiame susitikti ir permąstyti laikmečio įtaką kūrybos aktualumui, plačiau susipažinti su kartais nepelnytai pamirštais menininkais bei jų kūrybiniais įvaizdžiais. Galerijoje bus pristatyta beveik dvidešimt medžio kompozicijų kvadrato formos paveiksluose, keletas mažosios skulptūrinės formos objektų ir aksesuarų kolekcija”, – rašoma Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos skyriaus pranešime.

Paroda veiks iki liepos 8 d.


  Kultūros straipsnių vidus

  2023-06-13

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt