P0

Švietimas

Stojamieji egzaminai į režisieriaus A. Schillingo kursą Klaipėdoje – birželio pabaigoje

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-06-15


Tarptautinėje teatro arenoje puikiai pažįstamas vengrų režisierius Arpadas Schillingas renka pirmąjį studentų kursą savo karjeroje. Klaipėdos jaunimo teatro (KJT) kvietimu, A. Schillingas vadovaus Teatro ir renginių režisierių bakalauro studijų programai Lietuvos muzikos
ir teatro akademijos (LMTA) Klaipėdos fakulteto Teatro katedroje.

Studijos prasidės rugsėjį, o stojamieji egzaminai į A. Schillingo vadovaujamą kursą LMTA vyks birželio 29-30 ir liepos 1 dienomis Klaipėdoje. Būsimieji studentai turėtų nusiteikti tiek individualioms, tiek grupinėms užduotims.

Arpadas Schillingas. D. Matvejevo nuotr.

„Aš neprašysiu jūsų parodyti to, ko ateinate išmokti per šiuos ketverius studijų metus. Svarbiausia, kad turėtumėte atvirą ir nuoširdžią nuomonę apie teatrą, pasaulį ir save pačius. Nebandykite įtikti, būkite kuo atviresni“, – būsimiems studentams per nuotolinę konsultaciją
sakė A. Shillingas.

Švietimo vidus

LMTA Klaipėdos fakulteto Teatro katedros vedėja Miglė Bereikaitė sako, kad bakalauro studijų programoms žymūs užsienio kūrėjai vadovauja itin retai, o didžiausia kliūtimi ilgalaikiam dėstymui tampa laiko trūkumas.

„Įdarbinti užsienio dėstytoją trumpam periodui yra gana paprasta, bet kai kalbame apie ketverius studijų metus, tai didelis iššūkis tiek kurso vadovui, tiek LMTA, turime būti konkurencingi Europos kontekste. O pačiam Arpadui motyvacijos dirbti Klaipėdoje tikrai nestinga, jis išstudijavo visus studijų dalykų aprašus, pateikė pasiūlymų programos atnaujinimui. Prie režisieriaus atvykimo finansiškai prisėdės ne tik LMTA, bet ir KJT, be kurio tokio dėstytojo atvykimas į Klaipėdą būtų likęs tik svajone“, – sako M. Bereikaitė.

Prancūzijoje gyvenantis A. Schillingas per ketverius studijų metus LMTA Klaipėdoje reziduos su pertraukomis. Intensyviai dirbti su studentais jis ruošiasi po dvi savaites kas mėnesį. Režisierius turės du asistentus – LMTA taip pat dėstančius KJT aktorius Rugilę Latvėnaitę ir Paulių Pinigį. Kol nebus Lietuvoje, su asistentais A. Schillingas planuoja palaikyti nuolatinį ryšį ir stebėti studentų progresą.

Aktorė R. Latvėnaitė kartu su A. Schillingu dirbo statant spektaklius „Įstrigę“ ir „Autonomija“. Režisierių ji apibūdina kaip sugebantį įkvėpti ir mylintį aktorius.

„Arpadas yra ne tik aukščiausio lygio profesionalas, bet ir tolerantiškas, humaniškas kūrėjas. Kartu su Pauliumi bandysime supažindinti jį su Lietuvos teatro užkulisiais, LMTA mokymo sistema. Neabejoju, kad daug keliaujantis ir įvairiose Europos teatruose spektaklius statantis režisierius atneš europinio teatro naujienų ir į Klaipėdą. Tikimės derlingo, kūrybiško laiko kartu“, – sako aktorė, LTMA lektorė R. Latvėnaitė.

LMTA Klaipėdos fakulteto Teatro katedros vedėja M. Bereikaitė sako, kad A. Schillingui svarbu ugdyti ne tik profesinius studentų įgūdžius, bet ir parengti juos greitai besikeičiančiam, daug iššūkių keliančiam meno laukui. Teatro ir renginių režisūrą jis mato kaip galimybę kurti šiuolaikinį, atvirą ir įvairiapusį teatrą.

„Jam teatras neapsiriboja vien nacionalinio teatro scena, jis yra ir gatvėje, mažuose miesteliuose ir jų bendruomenėse. Todėl į studijų planą įtraukėme ir Taikomojo teatro dalyką, kuris suteiks žinių ir įgūdžių dirbant su specifiniais taikomojo teatro metodais. To iki šiol teatro ir renginių režisūros bakalauro studijose nėra buvę“, – sako M. Bereikaitė.

Į Lietuvą rinkti studentų kurso atvykstantis A. Shillingas yra apdovanotas prestižiniu „Europos naujosios teatro realybės“ prizu. Lietuvoje jis pristatė 4 spektaklius: „Didis blogis“ (Lietuvos nacionalinis dramos teatras), „Įstrigę“ (Klaipėdos jaunimo teatras), „Autonomija“, „Barbarai“ (Valstybinis jaunimo teatras).


  2023-06-15

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt