P0

Politika

Per Klaipėdą sunkioji technika iš Vokietijos vyksta į pratybas „Griffin Storm”

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-06-17


Šeštadienį didžioji dalis Vokietijos 41-osios brigados sunkiosios technikos, dalyvausiančios pratybose „Griffin Storm”, atvyko į Centrinį Klaipėdos terminalą, iš kurio kolona vyks į Generolo Silvestro Žukausko poligoną, esantį Švenčionių rajone.

Pasak Lietuvos kariuomenės pranešimo, birželio 21 d. prasidėsiančios pratybos yra tęstinis mokymo ciklo etapas, pagal kurį prieš kelias dienas Vokietijoje 41-osios brigados vienetuose pakelta kovinė parengtis, pradėti pasiruošimo darbai, o nuo šiandien Vokietijos kariuomenės brigada pradėjo persidislokavimą į Lietuvą. Sausumos keliais, keltais, oro transportu ir geležinkeliu bus perdislokuota apie 1000 karių ir 320 vienetų karinės technikos,  dalyvausiančios dvišalėse pratybose „Griffin Storm”. 

Lietuvos ir Vokietijos kariai pratybose išvien treniruosis užtikrinti NATO rytinio flango apsaugą. Pratybas planuoja ir organizuoja 41-osios brigados priešakinis elementas Lietuvoje bei Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgos. Šiais mokymais tęsiamas nuolatinis bendrų pratybų ciklas nuo 2022 m. rugsėjo 4, kuomet Lietuvoje dislokuotas 41-osios brigados priešakinis valdymo elementas. 

Pratyboms „Griffin Storm” Vokietija nuosekliai ruošiasi vykdyti savo įsipareigojimus ir demonstruoja pasirengimą skirti ir greitai perdislokuoti kovinius vienetus užduočių vykdymui į Lietuvą, teigiama pranešime.


  2023-06-17

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt