P0

Regionas

Jono Šliūpo muziejus kreipiasi į Palangos gyventojus ir visuomenę

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-06-20


Nuo praėjusio rugsėjo Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejaus viduje ir jo aplinkoje aktyviai vyksta renovacijos darbai.

Šiuo metu muziejaus darbuotojai ieško daiktų, dokumentų naujai ekspozicijai, todėl kreipiasi į gyventojus su prašymu, esant galimybei, perduoti (dovanojant ar atlygtinai) arba laikinai paskolinti Palangos burmistro muziejui daiktus, susijusius su Jonu Šliūpu ar jo žmona palangiške Grasilda Grauslyte-Šliūpiene. Gyventojų perduoti eksponatai padės atskleisti ir papasakoti įdomias Palangos tarpukario istorijas ir Jono Šliūpo gyvenimo detales bei praturtins ekspoziciją, rašoma muziejaus pranešime.

Šliūpų šeima Palangoje gyveno nuo 1930 metų iki 1944 m. spalio mėn. Artinantis antrajai sovietų okupacijai iš Palangos per Kretingą traukiniu šeima pasitraukė į Vakarus. Prieš išvykstant Grasilda Grauslytė-Šliūpienė savo kieme pusvelčiui pardavinėjo savo šeimos turtą: indus, baldus, asmeninius ir kitus buities daiktus. J. Šliūpui su žmona Grasilda ir sūnumi Vytautu Šliūpu išvykus iš Palangos didžioji dalis jų gyvenimo daiktų, paliktų namuose dingo, išnešta, dalis palikta pas Grasildos artimuosius ar kitur paslėpta. Kaip ir visi pabėgėliai, jie tikėjosi grįžti, todėl taip pat dalį turto užkasė sode. Beje, vienas įdomiausių ir unikaliausių muziejaus eksponatų buvo rastas žemėje užkastas – didelis varinis Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytauto herbas, kurį po Pirmojo pasaulinio karo dr. J. Šliūpui buvo padovanoję Amerikos lietuviai.

Muziejus neabejoja, jog tarp palangiškių yra asmenų, kurie turi Jono Šliūpo gyvenimą ir veiklą menančių buities daiktų, fotonuotraukų, knygų, laikraščių, įdomių prisiminimų, neužmirštamų istorijų ar pasakojimų.

„Gerbiami Palangos miesto gyventojai ir jos mylėtojai, naudinga bet kuri informacija, todėl raginame Jus prisidėti prie Palangos burmistro veiklos ir jo istorijos puoselėjimo ir išsaugojimo”, – rašoma muziejaus kreipimesi.

Kontaktinis asmuo: Nijolė Laužikienė, +370 685 35914, el. p.: j.sliupo.muziejus@lnm.lt


  2023-06-20

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt