Klaipėdos kriminalistai tyrė narkotikų platinimą Šiaurės Airijoje

Kriminalai ir nelaimės
Avatar photoAtvira Klaipėda
2023-06-21

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato ir Klaipėdos apygardos prokuratūros pareigūnai baigė tarptautinį ikiteisminį tyrimą dėl
didelių narkotinių medžiagų kiekių platinimo Šiaurės Airijoje.

Prieš teismą stos 1980 m. gimęs, anksčiau už chuliganizmą, sukčiavimą ir turto prievartavimą teistas, iš Plungės kilęs vyriškis. Įtariamas, kad jis iš Lietuvos organizavo kokaino platinimą dideliais kiekiais Airijoje ir Šiaurės Airijoje.

Dar 2019-2020 m. tarptautinio tyrimo metu, bendradarbiaujant ir keičiantis informacija, pareigūnai Šiaurės Airijoje sulaikė su minėtu vyru susijusius šešis asmenis, pas kuriuos buvo rasti ir paimti dideli narkotinės medžiagos – kokaino kiekiai. Šie asmenys už nusikalstamas veikas buvo nuteisti Šiaurės Airijoje. Iš viso teisėsaugos pareigūnai iš nelegalios apyvartos paėmė narkotikus, kurių vertė juodojoje rinkoje gali siekti 120 000 eurų.

2022 m. lapkritį Klaipėdos pareigūnai atliko sulaikymų ir kratų operaciją Lietuvoje ir Šiaurės Airijoje. Operacija atlikta bendradarbiaujant su Šiaurės Airijos ir Airijos pareigūnais, koordinuojant Eurojustui bei talkinant Lietuvos policijos antiteroristinių operacijų rinktinei „Aras“ Pagal Lietuvos išduotą Europos arešto orderį sulaikytas 1981 m. gimęs, anksčiau už vagystes, plėšimą, nesunkų sveikatos sutrikdymą, išžaginimą teistas, bendrininkas iš Lietuvos. Jo atžvilgiu byla išskirta į atskirą tyrimą.

Tą pačią dieną Lietuvoje sulaikytas įtariamas nusikalstamos veikos organizatorius. Atlikę kratą pastarojo gyvenamojoje vietoje, pareigūnai taip pat rado kanapių. Įtariamasis buvo uždarytas į areštinę, jam iki šiol paskirta griežčiausia kardomoji priemonė – suėmimas.

Sulaikytajam pareikštas įtarimas dėl neteisėto disponavimo dideliais ir labai dideliais narkotinių medžiagų kiekiais bei šių medžiagų platinimo.

Už neteisėtą disponavimą dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu turint tikslą jas platinti baudžiama laisvės atėmimu nuo 8 iki 10 metų. Už neteisėtą disponavimą labai dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu numatytas laisvės atėmimas nuo 10 iki 15 metų.

Žymos: | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Kriminalai ir nelaimės

Pora aiškinsis teisme dėl stiprių narkotikų

Klaipėdos apygardos prokuratūroje baigtas ikiteisminis tyrimas ir teismui su kaltinamuoju aktu perduota baudžiamoji byla, kurioje 47-erių vyras ir 21-erių moteris ...
2024-05-06
Skaityti daugiau

Kriminalai ir nelaimės

Už iš Ispanijos pargabentus 22 kg kanapių - teisiamųjų suolas

Klaipėdos apygardos prokuratūra praneša teismui perdavusi baudžiamąją bylą, kurioje 44 metų plungiškis kaltinamas kontrabanda iš Ispanijos pargabenęs labai didelį kiekį ...
2024-05-06
Skaityti daugiau

Kriminalai ir nelaimės

Du gimnazistai ir studentas kaltinami psichotropinių medžiagų platinimu

Klaipėdos apygardos prokuratūra praneša baigusi ikiteisminį tyrimą ir teismui perdavusi baudžiamąją bylą, kurioje du gimnazistai ir vienas studentas kaltinami neteisėtu ...
2024-04-29
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This