P0

ELTA

Apeliacinis teismas baigė nagrinėti „MG Baltic“ politinės korupcijos bylą

Gytis Pankūnas (ELTA)
2023-06-22


Apeliacinis teismas ketvirtadienį baigė nagrinėti vadinamąją „MG Baltic“ politinės korupcijos bylą, sprendimą planuojama paskelbti šių metų lapkritį.

„MG Baltic“ politinės korupcijos bylos nagrinėjimas. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Ketvirtadienį vienam iš išteisintųjų byloje Vytautui Gapšiui pateikus savo baigiamąsias pastabas, bylą nagrinėjančios teisėjų kolegijos pirmininkas Albinas Bielskis pranešė, kad bylos nagrinėjimas apeliacinės instancijos teisme yra baigtas.

Jis teigė, kad sprendimą byloje planuojama paskelbti šių metų lapkritį.

„Teisėja kolegija išeina priimti sprendimo. (…) Atsižvelgiant į tai, kad bylos apimtis yra didžiulė, atsižvelgiant į apeliacinių skundų apimtį, jų skaičių, motyvus, atsižvelgiant į vasaros laikotarpį, sprendimą skelbsime vėliau nei įprastai bylose. (…) Planuojame sprendimą byloje skelbti lapkričio 22 dieną, 10 valandą, Apeliacinio teismo patalpose“, – sakė A. Bielskis.

ELTA primena, kad Apeliacinis teismas apeliacine tvarka nagrinėjo baudžiamąją bylą dėl Vilniaus apygardos teismo 2022 m. balandžio 19 d. nuosprendžio, kuriuo prekyba poveikiu, papirkimu, piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi kaltinamas Raimondas Kurlianskis, buvęs Liberalų sąjūdžio vadovas Eligijus Masiulis, eksparlamentaras Šarūnas Gustainis, buvęs liberalas Gintaras Steponavičius, parlamentaras V. Gapšys, taip pat juridiniai asmenys koncernas „MG Baltic“, dabar pakeitęs pavadinimą į „MG grupė“, Liberalų sąjūdis ir Darbo partija buvo išteisinti.

Apeliacinius skundus dėl pirmosios instancijos teismo nuosprendžio pateikė išteisintojo R. Kurlianskio gynėjai Simonas Slapšinskas ir Giedrius Danėlius, išteisintojo E. Masiulio gynėjas Ruslanas Boiko ir Vilniaus apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras Justas Laucius.

Išteisintųjų asmenų advokatai ginčija žvalgybos duomenų teisėtumą, prašo pripažinti netinkamais.

Prokuroras Justas Laucius prašo Apeliacinio teismo panaikinti žemesnės instancijos nuosprendį ir visus išteisintuosius pripažinti kaltais bei skirti bausmes.

Prokuroras buvusį koncerno „MG Baltic“ viceprezidentą R. Kurlianskį siūlo pripažinti kaltu dėl papirkimo, prekybos poveikiu, piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi ir  skirti jam 6 metų ir 3 mėnesių laisvės atėmimo bausmę, 22,6 tūkst. eurų baudą, atimti teisę dirbti vadovaujančiose pareigose viešajame ir privačiame sektoriuose 7 metams.

E. Masiulį siekiama pripažinti kaltu dėl kyšininkavimo, skirti jam 7 metų laisvės atėmimo bausmę, atimti iš jo teisę būti išrinktam ar paskirtam į visas valstybės ar savivaldybių institucijų ir įstaigų, įmonių ar nevalstybinių organizacijų renkamas ar skiriamas pareigas 7 metams. Taip pat Apeliacinio teismo J. Laucius prašo iš E. Masiulio konfiskuoti 242,4 tūkst. eurų, tęsiant politiko turtui taikomą laikiną nuosavybės teisių apribojimą.

Prokuroras teismo prašo parlamentarą V. Gapšį pripažinti kaltu dėl kyšininkavimo, skirti jam 5 metų ir 3 mėnesių laisvės atėmimo bausmę, atimti jam teisę būti išrinktam ar paskirtam į visas valstybės ar savivaldybių institucijų ir įstaigų, įmonių ar nevalstybinių organizacijų renkamas ar skiriamas pareigas 7 metams, taip pat iš jo išieškoti valstybės naudai 27,1 tūkst. eurų.

Buvusį Seimo narį Š. Gustainį prokuroras prašo pripažinti kaltu dėl kyšininkavimo, jam skirti 28,2 tūkst. eurų dydžio baudą, atimti jam teisę būti išrinktam ar paskirtam į visas valstybės ar savivaldybių institucijų ir įstaigų, įmonių ar nevalstybinių organizacijų renkamas ar skiriamas pareigas 5 metams, taip pat išieškoti iš jo valstybės naudai 8,7 tūkst. eurų.

J. Laucius teismo prašo buvusį liberalą G. Steponavičių pripažinti kaltu dėl piktnaudžiavimo, skirti jam 17 tūkst. eurų baudą, atimti jam teisę būti išrinktam ar paskirtam į visas valstybės ar savivaldybių institucijų ir įstaigų, įmonių ar nevalstybinių organizacijų renkamas ar skiriamas pareigas 4 metams.

Prokuroras Apeliacinio teismo prašo kaltais dėl korupcijos pripažinti ir anksčiau byloje išteisintus tris juridinius asmenis. Koncernui „MG grupė“ (anksčiau – „MG Baltic“) siūloma skirti 1,2 mln. eurų baudą, Liberalų sąjūdžiui – 527, tūkst. eurų baudą, Darbo partijai – 376,6 tūkst. eurų baudą.

                                                                                                                Kopijuoti, platinti, skelbti ELTA turinį be ELTA raštiško sutikimo draudžiama


  2023-06-22

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt