P0

Kriminalai ir nelaimės

Dar vienam trikojo niokotojui išrašyta solidi sąskaita ir kelialapis į areštinę

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-06-22


Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmų baudžiamuoju įsakymu anksčiau teistas dvidešimtmetis išgirdo dar vieną nuosprendį už tai, kad viešoje vietoje vandališkais veiksmais demonstravo nepagarbą aplinkiniams ir aplinkai bei sutrikdė visuomenės rimtį ir tvarką bei neteisėtai, neturėdamas tikslo parduoti ar kitaip platinti laikė kanapes.

Anot teismo pranešimo, byloje nustatyta, jog kaltinamasis K. K. pernai rugpjūčio 19 d. Klaipėdoje, stebint policijos pareigūnui, tyčia koja spyrė į greičio matavimo prietaisą „POLISCAN FM1“ ir jį sugadino. O lapkričio 25 d. jis įkliuvo su 0,128 g narkotinių medžiagų – kanapių, kurias turėjo vidinėje striukės kišenėje.

Šioje byloje kaltinamasis pripažino padaręs nusikalstamas veikas ir gailėjosi dėl savo veiksmų. Paaiškino, kad iš nepažįstamojo prekybos centro „Akropolis“ automobilių aikštelėje nusipirko „žolės“ savo reikmėms. Dėl trikojo sugadinimo paaiškino, kad su draugu ėjo link „Rimi“ parduotuvės, esančios PC „Luizė“, buvo išgėręs. Jis tikriausiai dėl girtumo ir spyrė į trikojį. Teigė, jog labai gailisi dėl tokių savo veiksmų, nori atlyginti padarytą žalą.

Skirdamas kaltinamajam bausmę, teismas atsižvelgė į tai, jog jis anksčiau teistas, paskirtas bausmes atlikęs, baustas administracine tvarka, jauno amžiaus, nevedęs, vykdo individualią veiklą, todėl kaltinamajam skyrė galutinę 50 (penkiasdešimties) parų arešto bausmę. Be to, kaltinamasis turės atlyginti Policijos departamentui padarytą 21 365,3 Eur turtinę žalą.

Kaltinamasis, nesutikdamas su teismo baudžiamuoju įsakymu paskirta bausme, per keturiolika dienų nuo šio dokumento nuorašo gavimo turi teisę paduoti teismui prašymą surengti bylos nagrinėjimą teisme. Išnagrinėjęs bylą ir pripažinęs kaltinamojo kaltę, teismas gali paskirti kitos rūšies ar dydžio bausmę nei buvo paskirta teismo baudžiamuoju įsakymu. Kaltinamajam šia teise nepasinaudojus, teismo baudžiamasis įsakymas įsiteisėja ir yra neskundžiamas.

Birželio pradžioje tas pat teismas paskelbė apkaltinamąjį nuosprendį, kuriuo kitas 23 metų klaipėdietis buvo pripažintas kaltu dėl viešosios tvarkos pažeidimo bei dėl beveik 41 tūkst. eurų vertės turto sugadinimo. Jis pernai liepą Pajūrio gatve Klaipėdoje BMW markės automobiliu viršijo leistiną greitį ir tai užfiksavo kelkraštyje stovėjęs mobilus greičio matuoklis. Prietemoje pamatęs greičio matavimo prietaiso blykstelėjimą BMW vairuotojas gerokai susierzino. Sustabdęs savo automobilį, jis iš jo išlipo ir, nuėjęs prie prietaiso, į jį spyrė. Tokius jaunuolio veiksmus paliudijo netoliese buvęs, nežymėtame policijos automobilyje sėdėjęs pareigūnas, įvykis užfiksuotas ir filmavimo kameromis.

Dėl šio incidento pradėto ikiteisminio tyrimo metu buvo vertinama padaryta žala. Jaunuolio išpuolis prieš greičio matuoklį Policijos departamentui kainavo 40 998 eurus. Tokią solidžią sumą specialistai pateikė, įvertinę apgadintą aparatą bei paskaičiavę išlaidas, susijusias su jo diagnostika, remontu, kalibravimu ir kitais atliktais darbais.

Tyrimui vadovavusi ir valstybinį kaltinimą teisme palaikiusi prokurorė Kristina Blinstrubienė prašė teismo kaltinamajam skirti arešto bausmę. Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmai sutiko su prokurorės pozicija ir skyrė klaipėdiečiui areštą 58-ioms paroms. Teismo sprendimu jaunuolis taip pat privalės atlyginti ir padarytą turtinę žalą.


  2023-06-22

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt