P0

Politika, Svarbu

Opozicija jau kimba Klaipėdos valdžiai į atlapus (46)

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2023-06-22


„Vietoj proveržio – tik padažymai ir patinkavimai”, – rėžė valdančiajai daugumai konservatorius Andrius Petraitis ketvirtadienį vykstančio Klaipėdos miesto tarybos posėdžio metu. Opoziciją piktino migloti valdančiųjų atsakymai į klausimus apie Atgimimo aikštės rekonstrukciją, Jūrininkų poliklinikos, naujos sporto salės Šviesos gatvėje statybas ir kitus svarbius projektus.

Diskusijos kilo ketvirtadienį pristačius valdančios daugumos siūlomus 2023–2025 m. strateginio veiklos plano, kuris buvo patvirtintas šių metų pradžioje, pokyčius. Nei klausimą pristačiusi Strateginio planavimo skyriaus vedėja Indrė Butenienė, nei meras Arvydas Vaitkus negalėjo aiškiai atsakyti opozicijai į klausimus, koks likimas numatytas minėtiems projektams.

Klaipėdos miesto tarybos posėdis. Martyno Vainoriaus nuotr.

Liberalas Saulius Budinas priminė, kad projektuojant jau išleista nemažai pinigų, yra gauti leidimai statyti. O tai, kad metų viduryje nepradedami planuoti darbai, reiškia, kad ateityje esą bus rimtų problemų. 

Konservatorius Andrius Dobranskis kėlė klausimą dėl trūkstamo finansavimo užbaigti Baltijos prospekto ir Šilutės plento žiedinės sankryžos rekonstrukcijai.

„Kamuolys jūsų pusėje, mere!”, – provokavo jis. Į tai meras Arvydas Vaitkus šypsodamasis atsakė: „Kamuolys tikrai mūsų pusėje”.

I. Butenienė bandė nuraminti opoziciją aiškindama, kad valdančioji dauguma ruošiasi pateikti atskirą strateginį dokumentą, kuriame bus numatyti svarbiausi per ketverius metus norimi įgyvendinti projektai. 

Tačiau šio mėnesio pradžioje meras A. Vaitkus išplatintame pranešime tvirtino: „Atėjome dirbti turėdami planą Klaipėdai. Pastarąjį mėnesį detaliai išanalizavome visas savivaldybės strateginio veiklos plano priemones ir radome galimybių jau dabar papildomų lėšų skirti toms sritims, kur jų šiuo metu labiausiai reikia. Korekcijos strateginiame plane ir miesto biudžete būtinos, kad Klaipėdoje pamatytume realius pokyčius“.

Balsuojant pateiktą sprendimo projektą palaikė 19 Tarybos narių, 7 susilaikė, o vienas Henrikas Galinauskas svarstant šį klausimą nusišalino. Pritarta ir atitinkamiems šių metų biudžeto pakeitimams.

Sprendimams įgyvendinti reikės 5,5 milijono eurų. Jie numatyti iš savivaldybės biudžeto apyvartos lėšų likučio.


  2023-06-22

  46 komentarai “Opozicija jau kimba Klaipėdos valdžiai į atlapus”

  1. AvatarDarius (IP: 92.40.198.240)

   Ne opozicija, o tiesiog PEDOpartija, kurie tiesiog kaišios pagalius į ratus mažiausiai progai pasitaikius. O tada įsistatę kiaulės akutes klausinės, kodėl tas nepadaryta, kodėl čia vėluoja ir tt. Toks jau tos gaujos darbo stilius.

  2. AvatarNervai Nebelaiko (IP: 193.211.60.98)

   Pabaikit bent jau tą JAKŲ ŽIEDĄ pradžiai nevyke klaunai…!!!

  3. AvatarAlgis (IP: 86.100.94.49)

   Budinai patylek.Prisiimk kalte del baseino.Kas liecia jur.pol.,tai kelkites i buvusia 3 pol.tenai nueikite paz.jinai tuscia,dirba dar kai kurie kysininkai.Idomu kur dingusi raudonas opelis,kuris stovedavo gedminu g.Ar tik nera kazkam parduotas uz centus

  4. AvatarAnonimas (IP: 84.15.187.83)

   Kaip suprantu neteko su Vaitkumi susidurti asmeniškai, tai ir nežinote koks jis arogancijos ir savanaudiškumo pilnas. Truputėlį palaukite ir pamatysite, pristabdykite salo išpuikuotus liaupsus, jam čia ne KVJUD’as.

   • AvatarPletkininkui (IP: 90.131.34.254)

    jei šios savybės padės Klaipėdai klestėti taip kaip sėkmingai dirbo KVJUD e , tada mane rinkėją jos visai nejaudina . 😉

   • AvatarAnonimas (IP: 84.15.187.83)

    Taip greitai atrašyti į komentarą dar reikia sugebėti. Žmogau darbą susirask, tiek neigiamu komentarų prirašyti reikia laiko, nebent už tai atlygį ir gauni. Manau kad sprendžiat apie jį tik iš paveikslėlio. Pažiūrėsim kaip jis dėl Žaliojo slėnio pravažiavimo pasistengs, jei bus rūpestingas Klaipėdos gyventojais tai ir leis per savo rajonėlį kuriame jis ir gyvena visiems važiuoti, šis projektas Vaitkų liečia asmeniškai. Čia ir pasimatys pirmas blynas.

   • AvatarPletkininkui (IP: 90.131.34.254)

    Nepastebėjai , neigiamus komentarus rašai tu ? Aš suprantu apie ką rašau , todėl man galvoti nereikia 🙂 Nesirūpink mano darbu 😉 Žaliasis slėnis tik maža dalis bėdų , jei ką, ir kuri prasidėjo dar iki Vaitkaus tapimo meru 🙂 Liberaliųjų “darbo” eilinis brokas ?

   • AvatarAnonimas (IP: 84.15.187.83)

    Manau, kad liberalai padarė gerai, nutiesė valdišką kelią per bagočių kiemą. O bagočiai, tame tarpe ir būsimas meras nenori kad pro jų prabangius namus važiuoti “vargšai”. Pažiūrėsim ar Vaitkus pasitengs ar patys gyventojai išsireikalaus to pravažiavimo, tokiu atbėju jam bus gėda.

   • AvatarAnonimui , beviltiškas ? (IP: 90.131.34.254)

    Nuo kada meras stato kelio ženklus , kurie ” leidžia ar neleidžia ” važiuoti ? Gal jau eik kokią knygą paskaityk …. pačiam turėtų būti gėda , taip nemąstyti …ar čia toks liberalus išsilavinimas ? 🙂

   • AvatarAnonimas (IP: 84.15.187.83)

    Pasikartosiu kaip anksčiau – tu paniškai nekenti liberalų, visur jų paniekinančia etikete tik ir klijuoji, ir panašu kad taip darai sąmoningai. Ar vis gi? Tiesa, aš kolkas taves dar apžodžiavau, o tu ben kelus kartus pavartojai “beviltiškas”. Tai nelabai priduoda išprūsimo ar rimto rinkėjo įvaizdžio.

  5. AvatarPrabilo šventieji (IP: 78.62.24.126)

   Gal tie visi, kur kimba į atlapus, paaiškins kodėl nepabaigtas Jakų viadukas? Kur sporto kompleksas P.Komūnos g.? Baseinas su broku. Sakurų parkas su broku. Taikos pr. nuo BIG iki Jūrininkų pr. nepabaigtas. Kiek dar liberalų ir konservatorių darbelių nebaigtų, ar su broku? Savęs jie nemato.

   • AvatarMemelender (IP: 84.15.187.221)

    Kodėl reiktų baigti Taikos pr? Nėra ten tokių srautų, kad reiktų 6 juostų.

   • AvatarLiberalus cinizmas ...memelenderi (IP: 90.131.34.254)

    Panašu visi darbai Klaipėdoje buvo ” dirbami ” laaaabai liberaliai …Pradedami ir nebaigiami , ai kam reikia ne 6 juostos . Kam ta laistymo sistema Sakurų parke , kam tie suoliukai neįgaliems , ai kam kam baseinas be broko , ai ai ai ai …..Vingio statybos 3 metus , ai kas čia tokio ….Vienžo , per liberalių ” darbus ” Klaipėda tapo nušiurusia provincija …

   • AvatarMemelender (IP: 84.15.187.221)

    Bet rimtai o kam laukuose, kelyje vedančiam į niekur, reikia 6 juostų?

  6. AvatarKimba į atlapus , tie kurie (IP: 90.131.34.254)

   už dyką atidavė KUL ? ! Už DYKĄ , be jokių derybų atidavė KLAIPĖDIEČIŲ TURTĄ ! Galėjo susitarti dėl Jūrininkų poliklinikos statybos ir įrengimo , mainais už atiduodama turtą ! O dabar konservatoriai su liberaliais merui ” kamuolį mėto ” ? O konservatorius seimo narys Petrošius tik giriasi ” kokį gėrį ” klaipėdiečiams įtaisė , o ką atidavė SAM nesigiria ? ______ Klaipėdos universitetinė ligoninė (KUL) ir visas jame esantis turtas, IKI ŠIOL priklausęs savivaldybei, bus perduotas Sveikatos apsaugos ministerijai (SAM) BE JOKIŲ IŠANKSTINIŲ SĄLYGŲ . ______P.S. Teisingai sako meras Vaitkus , klaipėdiečių – savivaldybės turtas visiškai lengva ” ranka ” taškomas ir neprižiūrimas . Manau tie 2 , dabar socialdemokratai , buvę liberalai ,mažiausia bėda taryboje , o štai liberkonservatoriai , kurie buvo daugumoje – bėda .

   • AvatarMemelender (IP: 84.15.187.221)

    Apie universitetinės ligoninės “kokybę” žino ne vienas klaipedietis. Dar gerai, kad per didžiausius vargus prastūmė ligoninių reformų planą. Kaip tos reformos bus įvykdytos jau kitas klausimas. Viena aišku, tai kas vyko universitetiniai ligonėje negalėjo tęstis.

   • AvatarMemelenderiui , meluojate ar pletkinate ? (IP: 90.131.34.254)

    Ir kas vyko toje ligoninėje ? Nebuvo nupirktos aparatūros ar …ar …Mano vaikas medikas studentas ir per atostogas dirbo daugelyje Lietuvos ligoninių , taigi apie KUL tik patys geriausi atsiliepimai kaip apie profesionalus !

   • AvatarMemelender (IP: 84.15.187.221)

    Daug kyšiu paėmė? 🙂

   • AvatarMemelenderiui (IP: 90.131.34.254)

    Ir kaip tie kyšiai išnyks naujame darinyje ?

   • AvatarMemelender (IP: 84.15.187.221)

    Pagyvenism pamatysim. Tai iš dalies ir nuo Vaitkaus priklausys.

   • AvatarNa jau tik nereikia memelenderi (IP: 90.131.34.254)

    laaaabai liberalus požiūris 😂 SAM priklausančiu dariniu rūpinsis meras Vaitkus ?

  7. AvatarVisiška gėda (IP: 217.117.31.8)

   Atgimimo aikštė- didžiausia Klaipėdos gėda. Grubliauskui būnant meru , o Budinui ir Neniškiui administracijos direktoriais šis klausimas buvo taip marinuojamas, kad net gėda žiūrėti. Skaičiavo , skaičiavo kurmiai protingieji ir prisikaičiavo. Dabar už kadais buvusią ,,per didelę” kainą jau seniai buvo galima viską pastatyti, o dabar mokės tiek pat, o gal brangiau, tik gausis šnipštas. O ir KLASCO palapinės miesto centre bado akis. Su tais, taip pat nesusitvarko šitiek metų. Kaip sakė kažkuris komentatorius, mero didžiausia klaida, kad dabar dirba koalicijoje su tais, kurie taip nuvarė miestą ir verti tik kritikos- liberalai.

   • Avatarna (IP: 46.249.191.78)

    pažiūrėsim, kokiu greičiu dabar Atgimimo aikštė sužydės, jau greitai nebeliks kur juosteles karpyt, teks realius darbus dirbt, va tada ir pasimatys visi gebėjimai

  8. AvatarBirutė (IP: 78.57.248.76)

   O kur ir kodėl Jūrininkų pol.reikėtų ne Birutės gatvėje?Ar kad su galimai mero valdom ribojasi?O kad H.Galinauskas nusišalino nuo balsavimo tai nerimtas poelgis .Būdamas Jūrininkų pol gydytojas ,turėtų už savo įstaigą ir jos pacientus kautis.Bijo užsitraukt nemalonę?Tai kokio velnio į miesto tarybą ėjo..

   • AvatarTodėl , kad Birutės (IP: 90.131.34.254)

    gatvę yra sunkoka pasiekti viešu transportu – pirma priežastis , o antra – gyventojų – kaimynų nepasitenkinimas . Nieko nežinote , todėl pletkinate dėl mero ?

  9. AvatarLiulis (IP: 88.118.91.137)

   Peteucha, o tau seime veiklos trūksta, kad taip į Klaipėda varai? Todėl konservatorius, dėl tokių kaip tų LT ir nemegsta. Prap……sai rinkimus Klaipėdoje, nu ir pi…..k į Vilnių į tą savo seimą, protą nepi….sęs Klaipėdoje, Jūs konservatoriai su Dudoroumi 4 metus valdžioj buvot, ir? Geležinkelius su uostu nuvarėte. Ačiū! Pusk …. n… Russkij Korabl, Petrucha.

   • AvatarMemelender (IP: 84.15.187.221)

    Opozicijos darbas kritikuoti valdžią.

   • Avatar:) (IP: 90.131.34.254)

    Šiuo atveju opozicija kritikuoja patys save .

  10. AvatarBlogas Vaitkus blogas :D) (IP: 88.119.39.225)

   nesupranta kad žmonėms reikia atkatus atidirbt o čia va dėl dbilų rinkėjų išsiderino Klaipėdos rinkimai ir viskas pasisuko ne tep kap turėjo būt:D) Aikštė jau turėjo būt išplikinta, išrausta o požeminiai garažai pradėti statyt…O čia naujoji valdžia užsiima tik ,,padažymais ” ir ,,patinkavimais”:D)

   • AvatarAtkuto šeškai (IP: 78.62.147.40)

    Būtent. Kad visos valdžios taip dirbtų kaip ši… Raminkitės, koktūs šeškai. Užsičiaupkite.

  11. AvatarProveržis į broką (IP: 83.181.78.154)

   vyko kol liberalieji su konservatoriais buvo miesto tarybos valdanti dauguma . Kur kokį darbą darė , ten – brokas .

   • AvatarPolitikas (IP: 78.57.83.238)

    Liberalai buvo opozicijoje. Konservatoriai su Mero komanda- ne liberalai.
    Ar dar neaišku?

   • AvatarNe politikas (IP: 90.131.34.254)

    Liberalieji ! Gal konservatorius Petrošius ne su liberaliu Grubliausko komitetu atėjo į miesto tarybą ? Ar ne konservatoriai Barbšio ” rankos paspaudimu ” iš KARTO PO PIRMO rinkimų TURO išreiškė palaikymą liberaliam Grubliauskui ? LIBERALIEJI ! Jokio skirtumo kurioje partijoje .

   • Avatargalite (IP: 88.119.39.225)

    susirasti rinkimų transliacijose kaip ponas ‘Grėblys’ pasakė ,,savo vertybių ir požiūrių nekeisiu..”Skant, buvau liberastas ir būsiu:D)

  12. AvatarNevykėliai (IP: 90.131.34.254)

   jūsų liberalių ” proveržis ” 3 m darbai Vingio pasaže ir ____Reikia parengti atskirą lietaus nuotekų tinklų per Simonaitytės gatvę įrengimo projektą. Nors trasos ilgis tik 24 metrai, tačiau tam reikia atskiro projekto, papildomų derinimo procedūrų.

   Abejonių kilo ir dėl to, kad dar net neužsakytas lauko tualetas. Jo gamyba trunka apie 3 mėnesius.______P.S. apie mokyklos , vienintelės po Nepriklausomybės atgavimo , statybų viražus , tik visiškas liberalusis nieko nežino . Sakurų parkas be laistymo sistemos , be suoliukų neįgaliems , be ……Apie baseino ” proveržį ” į minusą , nenorėtų ponai liberalieji ” verslo konsultatai ” ir buvę pavaduotojai padiskutuoti , o paskui matysime kam reikėtų ” kibti į atlapus ” .

   • Avatar>Nevykėliai (IP: 88.119.39.225)

    Žiauriai čia jūs, bet taikliai ir teisingai. Gal seniai reikėjo griebt mums visiems taip žiauriai valdžią iki šiol valdžiusią Klaipėdą? O tai su tais malonių veidų ir mandagumų bei pataikavimų manieras gražiuoju nė velnio niekas neišeina

   • AvatarPritariu (IP: 78.62.147.40)
  13. Avatar.... (IP: 83.181.78.154)

   Jūrininkų poliklinikos reikia , bet ne Birutės gatvėje .

  14. AvatarJudas (IP: 194.144.238.230)

   Vaitkau, kada patrauksi savo palapines iš miesto centro ???

   • Avatar.... (IP: 83.181.78.154)

    Ką vartoji ? Gal reikia pagalbos ?

   • AvatarRasa. (IP: 90.131.36.189)

    Gerb.Mere,nereikejo prisiimti isverstaskuriu i valdanciuosius.

  15. AvatarJonas (IP: 85.232.132.66)

   Koncervai moka tik rėkti ir vogti, ypač jei padeda liberalai.

  16. AvatarDėl Budino (IP: 90.131.42.164)

   Savivaldybė turės gražinti 4,5mln . Klaipėdos baseinas priduotas su broku. Tiek metu konservatoriai bilinėjosi bet nepajegus buvo ištaisyti broką.

   • AvatarIr dėl Petraičio (IP: 90.131.34.254)

    kurio brolis bylinėjasi , o pats konservatorius buvo tarybos daugumoje su liberaliais . Tiesiog patys ” tie kibikai į atlapus ” ? Aš , klaipėdietis rinkėjas , jais nepasitikiu . Taškas .

   • Avatar..... (IP: 90.131.34.254)

    Kodėl nebuvo ” proveržio ” kada konservatoriai buvo koalicijoje su Grubliausko liberaliu komitetu – miesto tarybos daugumoje ? Liko opozicijoje , pradėjo rėkti apie ” proveržį ” ? Fui….nušiuręs miestas po jų valdymo ….

   • AvatarStebėtojas (IP: 78.57.83.238)

    Priduoti teikėjo, nes objektas pastatytas buvo. Tačiau ką veikė keturis metus konservatoriai, kad broko neištaisė?

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt