P0

Miestas

Paskelbtas konkursas atliekoms Klaipėdoje rinkti ir išvežti

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2023-06-22


Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centras (KRATC) paskelbė perkantis mišrių komunalinių, maisto, didžiųjų ir žaliųjų atliekų surinkimo Klaipėdos mieste ir jų transportavimo į atliekų tvarkymo įrenginius paslaugas.

Artūro Šulco nuotr.

Nustatyta, kad penkerių metų trukmės sutartis turėtų įsigalioti 2024-ųjų, jei šalys nesusitars kitaip. Paslaugos, susijusios su maisto atliekomis, būtų pradedamos teikti pagal atskirą KRATC pranešimą rangovui. 

Rangovas turės pateikti 3 proc. nuo pradinės sutarties vertės (be PVM), bet ne mažiau kaip 250 tūkstančių eurų  bankinę garantiją. Šis viešasis pirkimas į dalis neskaidomas. Tai reiškia, kad visą miestą aptarnaus vienas atliekų vežėjas.

Paskelbtuose dokumentuose nurodoma, kad preliminarus planuojamas bendras komunalinių atliekų kiekis – 47 180 t per metus. Iš jų mišrių komunalinių – 41 360 t, didžiųjų – 475 t, biologiškai skaidžių – 5345 t. Prognozuojamas maisto atliekų kiekis – apie 4,5 tūkst. tonų per metus. Maisto atliekos bus surenkamos tik iš fizinių asmenų (daugiabučių namų ir individualių valdų). 

Paslaugų teikėjas taip pat privalės surinkti, išvežti ir tvarkyti buityje susidarančias pavojingas, elektros ir elektroninės įrangos, tekstilės atliekas.

Naujasis atliekų surinkėjas privalės pasiruošimo laikotarpiu visus atliekų turėtojus aprūpinti techniškai ir estetiškai tvarkingais antžeminiais kolektyviniais 1,1 kub. m talpos ir individualiais 0,24 kub. m talpos mišrių komunalinių atliekų ir žaliųjų atliekų surinkimo konteineriais bei kolektyviniais tekstilės atliekų surinkimo konteineriais. 

Šiuo metu atliekas visoje Klaipėdoje surenka UAB „Ecoservice”. „Atviros Klaipėdos” duomenimis savivaldybė didelių priekaištų dėl jos paslaugų neturėjo. Tačiau būta nesklandumų dėl žaliųjų atliekų surinkimo bei nesusipratimų dėl įdėklų pakuočių surinkimo konteineriuose.


  2023-06-22

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt