P0

Veidai

Virgis Stakėnas grįžta į savo jaunystės Nidą

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-06-22


Garsiausias mūsų šalies country muzikos atlikėjas – Virgis Stakėnas Joninėms grįžta į Nidą, kurioje vyko pirmieji jo jaunystės koncertai, švenčia 100 metų jubiliejų, žymintį savo 70-metį bei prabėgusius 30 metų nuo krikštasūnio – pirmojo tarptautinio „Visagino country“ festivalio bei ruošiasi išleisti knygą.

Atlikėjas neslepia, jog yra žmogus, vertinantis sentimentalius prisiminimus. Scenoje praleidus daugiau nei 50 metų – tokių daugybė, tačiau Nidą jis išskirtinai sieja su muzika, vidinėmis emocijomis bei jaunomis dienomis.

„Tai Dievo užantis, unikali vieta, į kurią norisi sugrįžti“, – šypsojosi jis.

V. Stakėnas geba atpasakoti ir pirmąjį, 1979 metais Nidoje vykusį pasirodymą, kai patekti į šį kraštą reikėdavo nemažai pastangų bei leidimo iš milicijos.

„Mano muzika gal patiko to meto verslo vadovams, taip man ir visai kompanijai iš Palangos pavyko pasiekti Nidos krantą. Muzikavau „Agiloje“, kitąkart – tiesiog kopose – už alų ir bandeles, nes tikruoju honoraru laikiau susirinkusius klausytojus, kurie dainavo drauge. Viena iš tų dainų dalinsiuosi ir per Jonines“, – atviravo Virgis.

Pašnekovas neslepia ir kai nepavyko, teko slėpti gitarą, miegoti ant grindų bei ryte praleisti svarbią repeticiją. 

„Su choru „Varsa“ dalyvavau repeticinėje stovykloje. Norėjome išvykti į Bulgariją, tačiau choras išvyko, Virgis – ne. Miegojom Nidos mokykloje ant sporto salės grindų. Su savimi turėjau gitarą, jos nesuprato choristai, tad „traukdavo per dantį“. Tik kolega, vadinome jį „Kristumi“, mane ramino. Išėjau groti į pušyną, kur netikėtai užklydo kultūros mokyklos praktikantės. Merginoms turbūt patiko mano brazdinimai, nes atsidėkodamos jos surado bandelių ir arbatos. Užsibuvome, grįžau tik švintant, o į rytinę repeticiją pakilti, žinoma, neturėjau jėgų. „Kristus“, kaip visada mane palaikydamas, vadovams pranešė, jog prastai jaučiuosi“, – pasakojo Virgis.

Paklausus, kokius jausmus kelia Joninių šventė, jis atvirauja, jog ši diena ir vieta, kurioje ją praleis, nėra eilinis duetas. 

„Mane žino už tai, koks esu. Juk pusę gyvenimo žmogus kuri savo vardą, o kitą pusę tas vardas ima grąžinti. Nida, aš grįžtu. Su gitara – kaip ir tada“, – pareiškė V. Stakėnas, birželio 23-iosios vakarą kviesdamas Jonines švęsti „Sangritoje“, kuri šį sezoną pristato save Social club – pokalbių ir bendrystės vieta. 

„Sangrita“ skiria ypatingą dėmesį Joninių šventei, norėdama priminti tikrąsias tradicijas, todėl kartu su Virgio Stakėno pasirodymu – „Baladės po skrybėle“, ruošia – vainikų pynimo, laužų, burtų, paparčio žiedo bei kitas, daugybę metų Nidos krašte puoselėjamas, Joninių linksmybes.


  2023-06-22

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt