Ir Nidoje krito saugotinas medis: aplinkosaugininkai pradėjo tyrimą

Aplinkosauga
Avatar photoAtvira Klaipėda
2023-06-26

Aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos miesto aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnai praėjusią savaitę, gavę pranešimus dėl kertamų brandžių pušų bei niokojamos gamtos Nidoje, Kuverto gatvėje, iš karto nuvyko į įvykio vietą bei pradėjo tyrimą. 

Nustatyta, kad valstybiniame žemės sklype pašalinta 17 medžių, iš kurių viena pušis priskirtina saugotiniems želdiniams. Saugotinų medžių kirtimai draudžiami nuo kovo 15 d. iki rugpjūčio 1 d. dėl paukščių perėjimo. 

Pirminiais tyrimo duomenimis, saugotinas medis pašalintas neturint leidimo, kadangi jam išduoti dar nebuvo praėjęs viešinimo terminas, po kurio Neringos savivaldybės mero potvarkis dėl medžių šalinimo būtų įsigaliojęs.  

„Pastebėtina, kad prašymą leisti kirsti medžius verslininkas buvo pateikęs, tačiau pušis buvo nukirsta visoms leidimo derinimo procedūroms dar nesibaigus. Taip pat aiškinamės, ar kitų želdinių šalinimui buvo gauti visi reikiami sutikimai”, – pranešime pažymi departamento Klaipėdos miesto aplinkos apsaugos inspekcijos vyr. specialistė Greta Montrimaitė.  

Pranešime teigiama, jog pareigūnai šiuo metu tęsia tyrimą dėl aplinkosauginių pažeidimų ypatingai jautrioje pajūrio juostos teritorijoje. Vertinama aplinkai padaryta žala, už pažeidimus atsakingiems asmenims bus taikoma administracinė atsakomybė.  

Padėlio kortų įrengimo darbus organizavęs verslininkas visus statybos darbus sustabdė. 

Pranešama, jog skundą dėl šio objekto pajūryje nagrinėja ir Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija. 

Prieš kelias savaites visuomenėje buvo kilęs didžiulis pasipiktinimas dėl Vilniuje neteisėtai nukirsto seno ąžuolo – į tai sureagavo net šalies prezidentas.

Žymos: | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Regionas

Kretingoje pasodinta beveik 800 medžių ir krūmų 

Kretinga pratęsė pernai užgimusią tradiciją ir pakvietė miestiečius 771-ojo miesto gimtadienio proga pasodinti 771 naują medį ir žydintį krūmą. „Džiaugiuosi, ...
2024-05-20
Skaityti daugiau

Regionas

STT pareiškė įtarimus dviem Neringos politikams

Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) atliekant ikiteisminius tyrimus dėl galimo savivaldybių tarybos narių piktnaudžiavimo panaudojant lėšas, skiriamas jų, kaip tarybos narių, ...
2024-05-20
Skaityti daugiau

Politika

Aktyviausiai iš anksto balsuoja neringiškiai, tarp pasyviausių - Kretingos rajonas

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) skelbia, kad per dvi išankstinio balsavimo dienas rinkdami prezidentą ir spręsdami referendume dėl pilietybės išsaugojimo iki ...
2024-05-08
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This