P0

Aplinkosauga

Ir Nidoje krito saugotinas medis: aplinkosaugininkai pradėjo tyrimą

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-06-26


Aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos miesto aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnai praėjusią savaitę, gavę pranešimus dėl kertamų brandžių pušų bei niokojamos gamtos Nidoje, Kuverto gatvėje, iš karto nuvyko į įvykio vietą bei pradėjo tyrimą. 

Nustatyta, kad valstybiniame žemės sklype pašalinta 17 medžių, iš kurių viena pušis priskirtina saugotiniems želdiniams. Saugotinų medžių kirtimai draudžiami nuo kovo 15 d. iki rugpjūčio 1 d. dėl paukščių perėjimo. 

Pirminiais tyrimo duomenimis, saugotinas medis pašalintas neturint leidimo, kadangi jam išduoti dar nebuvo praėjęs viešinimo terminas, po kurio Neringos savivaldybės mero potvarkis dėl medžių šalinimo būtų įsigaliojęs.  

„Pastebėtina, kad prašymą leisti kirsti medžius verslininkas buvo pateikęs, tačiau pušis buvo nukirsta visoms leidimo derinimo procedūroms dar nesibaigus. Taip pat aiškinamės, ar kitų želdinių šalinimui buvo gauti visi reikiami sutikimai”, – pranešime pažymi departamento Klaipėdos miesto aplinkos apsaugos inspekcijos vyr. specialistė Greta Montrimaitė.  

Pranešime teigiama, jog pareigūnai šiuo metu tęsia tyrimą dėl aplinkosauginių pažeidimų ypatingai jautrioje pajūrio juostos teritorijoje. Vertinama aplinkai padaryta žala, už pažeidimus atsakingiems asmenims bus taikoma administracinė atsakomybė.  

Padėlio kortų įrengimo darbus organizavęs verslininkas visus statybos darbus sustabdė. 

Pranešama, jog skundą dėl šio objekto pajūryje nagrinėja ir Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija. 

Prieš kelias savaites visuomenėje buvo kilęs didžiulis pasipiktinimas dėl Vilniuje neteisėtai nukirsto seno ąžuolo – į tai sureagavo net šalies prezidentas.


  2023-06-26

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt