Jūros vėjo parko jungties su sausuma dugno tyrimus atliks Lietuvos įmonės

Uostas ir jūra
Avatar photoAtvira Klaipėda
2023-06-26

Energetikos ministerija praneša, jog pagal jungtinę sutartį veikianti paslaugų teikėjų grupė „Garant Diving“  ir „Geobaltic“ atliks geologinius vėjo parko jungties su sausuma jūros dugno tyrimus. Ministerija su Lietuvos įmonėmis, kurios laimėjo tarptautinį viešojo pirkimo konkursą, pasirašė beveik 1,2 mln. eurų su PVM vertės sutartį. 

Konkursą 700 MW leistinos generuoti galios vėjo parko Baltijos jūroje vystytojui atrinkti planuojama paskelbti šių metų rudenį. 

Pranešime pažymima, jog planuojami atlikti Baltijos jūros dugno tyrimai yra itin svarbūs tiriant jūrinės teritorijos, kuria bus tiesiama vėjo jėgainių parko jungtis su sausuma, dugno sandarą. Tyrimų rezultatai padės pasirinkti optimalią povandeninių kabelių tiesimo technologiją, reikiamą įrangą ir įsivertinti darbų atlikimo terminus. 

Šiuo metu formuojamos vėjo elektrinių parko jungties su sausumos elektros energijos perdavimu tinklu alternatyvos. Parinkus prioritetinę vėjo parko jungties su sausuma alternatyvą, jai ir bus atliekami geologiniai jūros dugno tyrimai. 

Paslaugos teikėjai geologinius vėjo parko jungties su sausuma jūros dugno tyrimus  turės atlikti per daugiau nei 5 mėnesius nuo Energetikos ministerijos pateikto pranešimo apie poreikį atlikti tyrimus. Planuojama, kad tiriant jūros dugną bus paimti ir ištirti iki 134 mėginių ir atlikta iki 45 gręžinių, kurių gylis iki 3 m.

Baltijos jūros dugno tyrimai finansuojami jūrinio vėjo elektrinių parko plėtros parengiamiesiems darbams ir susijusiai infrastruktūros įrengti skirtomis ES fondų lėšomis. Iš viso parengiamiesiems darbams numatyta 11,54 mln. eurų, kurie finansuojami Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės ir Lietuvos valstybės biudžeto lėšomis. Parengiamųjų darbų vėjo elektrinių plėtrai Baltijos jūroje projektą įgyvendina Energetikos ministerija.

Lietuva rengiasi Baltijos jūroje statyti du vėjo parkus, kurių kiekvieno leistina generuoti galia būtų 700 MW. Abu jūrinio vėjo elektrinių parkai užtikrintų maždaug pusę dabartinio Lietuvos elektros energijos poreikio ir sumažintų šalies priklausomybę nuo elektros ir iškastinio kuro importo.

Žymos: | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Vasara

Nauja savaitė orų kataklizmų nežada

Karščiausia šią savaitę buvo ketvirtadienį, kai Druskininkuose oras įkaito net iki 34,9 °C. Tai yra aukščiausia oro temperatūra šiais metais. ...
2024-07-14
Skaityti daugiau

Sportas

Klaipėdoje - jūrinio buriavimo čempionatas

Penktadienį Klaipėdoje startuoja Lietuvos ORC jūrinio buriavimo čempionatas. Šiemet jame jėgas išmėgins ne tik pajėgiausios didesnių jūrinių jachtų komandos, bet ...
2024-07-11
Skaityti daugiau

Aplinkosauga

Vairuotojai galės prisidėti prie jūros valymo darbų

Degalinių tinklą valdanti bendrovė „Neste“ skelbia, jog liepą ir rugpjūtį skirs 10 centų Baltijos jūros ir jos aplinkos švarinimui kaskart, ...
2024-07-09
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This