P0

Kriminalai ir nelaimės

Baigtas tyrimas dėl pelnymosi iš ukrainiečių merginų prostitucijos

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-06-27


Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato kriminalistai kartu su Klaipėdos apygardos prokurorais baigė ikiteisminį tyrimą dėl prekybos žmonėmis bei pelnymosi iš kito asmens prostitucijos.

Ikiteisminis tyrimas pradėtas gavus informacijos, jog buvo organizuojama ir pelnomasi iš ukrainiečių merginų, atvykusių į Lietuvą, prostitucijos.

Nustatyta, kad merginos iš Ukrainos seksualines paslaugas klientams teikė butuose Klaipėdoje, Tauragėje bei Šiauliuose, o skelbimai dėl atlygintinų seksualinių paslaugų buvo publikuojami viename iš internetinių skelbimų portalų.

2022 m. lapkričio mėn. uostamiesčio ir Tauragės apskrities pareigūnai bute Tauragėje aptiko atlygintinas seksualines paslaugas vyrams teikusią 23 m. Ukrainos pilietę. Kratos metu šiame bute rastos priemonės seksualinėms paslaugoms atlikti, galimai iš šios neteisėtos veikos uždirbti pinigai bei nedidelis kiekis narkotinės medžiagos – kanapių.

Tęsdami operaciją policijos pareigūnai tą pačią dieną Tauragėje sulaikė ir įtariamus šios nusikalstamos veikos organizatorius – 29 m. amžiaus Ukrainos pilietę bei 47 m. amžiaus anksčiau neteistą, vienoje iš uždarųjų akcinių bendrovių dirbantį klaipėdietį.

Atlikus kratas pastarųjų gyvenamosiose vietose Klaipėdoje, rastos priemonės seksualinėms paslaugoms atlikti ir galimai iš šios nusikalstamos veikos uždirbti pinigai įvairia valiuta – daugiau nei 21 tūkst. eurų.

Tolesnio tyrimo metu paaiškėjo, kad 23 m. Ukrainos pilietei atvykti dirbti neva legalaus darbo į Lietuvą įtariama pasiūlė 22 m. jos tėvynainė, kuri, pagal išankstinį susitarimą su Lietuvoje buvusiais minėtais 29 m. ir 47 m. bendrininkais, už piniginį atlygį atgabeno nukentėjusiąją į Lietuvą.

Čia, pasinaudojant nukentėjusiosios pažeidžiamumu, gavus jos sutikimą teikti seksualines paslaugas už atlygį, ji buvo perduota bendrininkams, kurie įtariami organizavę šią nusikalstamą veiklą.

Įtariama, kad 29 m. Ukrainos pilietė išnuomojo Klaipėdoje, Tauragėje bei Šiauliuose laikinas gyvenamąsias vietas, reikalingas seksualinių paslaugų teikimui, o 47 m. amžiaus klaipėdietis talpino skelbimus dėl atlygintinų seksualinių paslaugų bei bendravo su klientais, kuriuos nukreipdavo tam tikrais adresais. Turimais duomenimis, pusė pinigų, gautų iš klientų už suteiktas seksualines paslaugas, atitekdavo sąvadautojams.

29 m. ir 47 m. įtariamieji buvo sulaikyti ir uždaryti į areštinę. Vėliau jiems bei 22 m. įtariamajai paskirtos kardomosios priemonės – rašytinis pasižadėjimas neišvykti ir dokumentų paėmimas.

Laikinai apribotos nuosavybės teisės į paimtas pinigines lėšas – įvairia valiuta daugiau nei 25 tūkst. eurų, juvelyrinius dirbinius bei automobilį.

Už prostitucijos organizavimą ar vadovavimą baudžiama laisvės atėmimu iki 6 metų, už prekybą žmonėmis numatytas laisvės atėmimas nuo 2 iki 10 metų.


  2023-06-27

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt