P0

Fotoreportažai

Karinėmis pratybomis vieni džiaugėsi, kiti – piktinosi

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-06-27


Sekmadienį klaipėdiečius pažadino šūviai – vyko Krašto apsaugos savanorių pajėgų Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės 309 pėstininkų kuopos karinės pratybos.

Klaipėdiečiai į pietinėje Klaipėdos miesto dalyje vykusias karines pratybas reagavo įvairiai. Vieni piktinosi dėl gaišinamo jų laiko bei sutrikdyto poilsio, kiti pašaipiai replikavo apie tai, kad kariškiai ieško Janinų, buvo ir tokių, kurie neslėpė pagiežos, tačiau diduma uostamiesčio gyventojų gyrė karius. O vadinamojo Žvejybos uosto mikrorajono gyventojai turėjo galimybę karines operacijas stebėti pro savo namų langus.

Mindaugo Milinio nuotr.

Pratybose kartu su Krašto apsaugos savanorių pajėgų Žemaičių apygardos 3-osios rinktinės 309 pėstininkų kuopos kariais dalyvavo ir Lietuvos šaulių sąjungos Vakarų jūros šaulių 3-iosios rinktinės koviniai šauliai, Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato bei Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pagėgių rinktinės pareigūnai. Pagrindinis pratybų tikslas – identifikuoti, surasti ir neutralizuoti hibridines priešiškos valstybės pajėgas.

Pasak pratyboms vadovavusio KASP Žemaičių apygardos 3-osios rinktinės 309 pėstininkų kuopos vado kapitono Edgaro Timinsko, kariams būtina treniruotis ne tik poligonuose, bet ir apgyvendintose vietovėse.

„Matydami, kaip vyksta kovos šiuolaikiniuose karuose, privalome reaguoti ir mokytis veikti apgyvendintose vietovėse. Esame Klaipėdos miesto kuopa, todėl privalome pažinti savo miestą ir, prireikus, ginti jį“, – sakė kuopos vadas.

Pagal pratybų scenarijų, hibridinės priešiškai nusiteikusios pajėgos ne tik kėlė neramumus mieste, bet ir bandė užimti tam tikras valstybės institucijas. Siekiant užkardyti jų veiksmus miesto prieigose vyko transporto priemonių patikra bei įtarimą sukėlusių asmenų paieška. Būtent šie veiksmai ir kėlė dalies vairuotojų pasipiktinimą.

„Veikėme su policijos pareigūnais, kurie tuo pačiu metu vykdė prevencinę akciją – tikrino vairuotojų blaivumą. Džiugu, kad per pratybas nebuvo užfiksuotas nė vienas neblaivus asmuo, nors pratybos vyko po Joninių. Tai liudija, kad mūsų visų sąmoningumas didėja, mes jau neberizikuojame ir vairuojame tik būdami visiškai blaivūs“, – pastebėjo kapitonas E. Timinskas.

Apie Klaipėdos mieste bei Priekulėje vyksiančias pratybas buvo informuotos tiek miesto, tiek Klaipėdos rajono savivaldybių administracijos. Gyventojams buvo pranešta, kad per pratybas bus naudojami ginklai bei imitacinė pirotechnika. 


  2023-06-27

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt