P0

Kultūra

Karo ir taikos dainomis muzikai iš Kijevo ir Klaipėdos muzikinių teatrų sieks taikos Ukrainai

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-07-03


„Šiandienos pasaulio įvykių kontekste galbūt naiviai skamba sparnuota frazė „menas išgelbės pasaulį“, bet aš ja tikiu. Ji pasiteisino ne kartą! Tebūna ji pranašinga ar bent įkvepiančia žmones ir šį kartą! Žmogus iš prigimties yra ne griovėjas, o kūrėjas, nes pats yra visatos kūrinys“, – sako koncerto „Karo ir taikos dainos“ muzikos vadovas ir dirigentas Tomas Ambrozaitis. 

Giedriaus Kuprevičiaus operos „Prūsai” fragmentas. KVMT nuotr.

Liepos 28 dieną, penktadienį, 20 val., Klaipėdos elinge III-iojo tarptautinio Klaipėdos festivalio programą atvers koncertas „Karo ir taikos dainos“. Karo ir taikos tema skleisis įvairių laikotarpių ir šalių kompozitorių vokaliniuose-instrumentiniuose kūriniuose balsams, chorui ir simfoniniam orkestrui.

Programą drauge su Klaipėdos valstybiniu muzikinio teatro simfoniniu orkestru atliks Klaipėdos muzikinio teatro solistai Beata Ignatavičiūtė (sopranas), Mindaugas Rojus (baritonas) ir choras bei svečiai iš Kijevo nacionalinio akademinio operetės teatro (Ukraina) – solistai Olena Arbuzova (sopranas), Valeriia Tulis (sopranas) ir choro moterų grupė. Diriguos programos sudarytojas, KVMT vyriausiasis dirigentas Tomas Ambrozaitis ir svečias iš Kijevo nacionalinio akademinio operetės teatro, dirigentas Sergiy Didok. 

Maestro T. Ambrozaitis kviečia būtinai ateiti į koncertą, palaikyti iš kovojančios Ukrainos atvykusius menininkus ir pasigėrėti jų tautos pasididžiavimu laikomais kūriniais, tokiais kaip Myroslavo Skoryko „Melodija“ ar Irynos Kyrylinos daina „Uždegsiu žvakę“, taip pat ištraukomis iš mažiau Lietuvoje žinomų Ukrainos kūrėjų Heorhijaus Maiborodos, Ihorio Šamo, Mychailo Verykivskio sceninių kūrinių. Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro muzikai atliks žinomų lietuvių ir pasaulio kūrėjų patriotinius kūrinius.

„Išgirsite ištraukas iš Giedriaus Kuprevičiaus operos „Prūsai“ (chorą „Ant kalnelio…“ ir Kristinos ariją) ir Vytauto Klovos operos „Pilėnai“ (žymiąją Ūdrio dainą, Mirtos ir Ūdrio duetą). Specialiai šiam koncertui parinkau įdomią Danguolės Beinarytės išplėtotą dzūkų dainą „Dzūkit dzūkit, girnelės“ chorui a cappella dėl jos įdomaus perkeltinės prasmės kodo, manau, labai tinkančio šiai temai. Programos finale nuskambės Ludwigo van Beethoveno uvertiūra iš muzikos Johanno Wolfgango von Goethe‘s dramai „Egmontas“ ir žydų vergų choras „Va, pensiero“ („Skriski, svajone“) iš Giuseppe Verdi operos „Nabukas“. Norėtųsi, kad į koncertą atėję klausytojai išgirstų jiems atlikėjų siunčiamą žinutę. Menas prieš blogį kovoja savomis priemonėmis – garsais, harmonija, perteikiama emocija. Istoriškai esame glaudžiai susiję su Ukraina, to neįmanoma išsižadėti. Galbūt todėl mes tokie aktyvūs palaikydami ukrainiečius“, – tikina KVMT vyriausiasis dirigentas. 


  Kultūros straipsnių vidus

  2023-07-03

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt