Susirasti pirmąjį darbą galima ir per kelias valandas

Verslas

Vasaros atostogos – puikus metas ieškoti pirmojo laikino darbo ir užsidirbti papildomų pinigų. Vis dėlto jaunuoliai dažnai nežino nuo ko pradėti bei kaip tinkamai pasiruošti darbo pokalbiui, kad sėkmė būtų garantuota. Prekybos tinklo „Rimi Lietuva“, neseniai pristačiusio kampaniją „Nulipk tėvams nuo sprando“, personalo vadovė Vaida Kaikarienė dalijasi naudingais patarimais, kaip greitai įsidarbinti ir kokių klaidų vengti darbo pokalbio metu.

Kaip sėkmingai pasiruošti darbo pokalbiui 

Pirmą kartą ruošiant savo gyvenimo aprašymą gali būti sudėtinga, tačiau, pasak „Rimi Lietuva“ personalo vadovės Vaidos Kaikarienės, įdarbinimo specialistai puikiai supras situaciją.

„Jei neturite jokios darbo patirties, šio skyrelio nereikėtų pildyti, tačiau jei manote, kad yra kažkas, ką esate padaręs ir tai galėtų padėti įsidarbinti, patartina tai paminėti. Pavyzdžiui, jei buvote klasės seniūnas, esate savanoriavęs arba gavęs apdovanojimą mokymosi metu – visa tai turėtų būti įtraukta į jūsų gyvenimo aprašymą. Be to, nepamirškite paminėti darbui reikiamų įgūdžių bei asmeninių savybių – tai ne tik pagyvins jūsų CV, bet ir suteiks pranašumo. Žinoma, prieš siunčiant savo gyvenimo aprašymą peržiūrėkite gramatines klaidas ir susikurkite respektabilų elektroninio pašto adresą“, – pataria specialistė.

Ruošiantis pirmajam darbo pokalbiui V. Kaikarienė pataria nesijaudinti, atsipalaiduoti ir būti savimi.

„Darbo pokalbio metu svarbu dalintis savo istorija, nebandyti atkartoti iš draugų ar „Google“ išmoktų atsakymų į užduodamus klausimus. Pokalbis turėtų vykti natūraliai bei organiškai, o jo metu pašnekovas papasakotų apie save: koks jis yra bei ką sugeba. Pagrindinė jaunuolių daroma klaida – kai bandoma iš anksto išmokti atsakymus į tam tikrus klausimus arba dalinamasi ne savo patirtimi. Tai dažniausiai sudaro klaidingą įspūdį, nes uždavus patikslinantį klausimą, žmogus pasimeta bei išlenda kitos asmeninės savybės, kurios nėra tinkamai vertinamos, tokios kaip melavimas, nesąžiningumas“, – pataria specialistė. 

Būti savimi bei jaustis patogiai žmogiškųjų išteklių valdymo ekspertė ragina ir renkantis darbo pokalbio aprangą.

„Einant į darbo pokalbį, reikėtų apsirengti taip, kaip patogiausia pačiam ir nebijoti išreikšti savęs. Gyvename tokiais laikais, kai plaukų ar nagų spalva, tatuiruotės nesudaro neigiamo įspūdžio. Be to, esame tolerantiškas darbdavys, todėl pas mus galima sutikti  įvairių stilių asmenybių. Tad būkite savimi – originalūs, nebijantys išsiskirti“, – sako ji.

Pasak V. Kaikarienės, pokalbio metu taip pat svarbu pasidomėti apie darbdavį, darbo specifiką bei pasidalinti savo užimtumu ir galimybėmis.

„Pastebėjome, jog kai kurie pašnekovai yra linkę nutylėti savo papildomas veiklas ar mokslus. Tačiau pokalbio metu reikėtų nebijoti to aptarti su būsimu darbdaviu, kad atsižvelgus į poreikius galėtume tinkamai sudėlioti darbo grafiką ir aptarti vieną ar kitą poziciją. Kiekvienas turime savo asmeninį gyvenimą, tad norėtųsi jį suderinti, kad darbas jam ne trukdytų, bet papildytų“ , – pataria V. Kaikarienė.  

Nulipk tėvams nuo sprando 

Pasak „Rimi Lietuva“ personalo vadovės, norint sėkmingai susirasti pirmąjį darbą, pirmiausia reikėtų pamąstyti apie patogią lokaciją, o vėliau apsilankyti „Rimi“ prekybos tinklo internetinėje svetainėje arba užeiti į konkrečią parduotuvę, kurioje norima dirbti ir ten užpildyti įdarbinimo anketą.

Kaip teigia žmogiškųjų išteklių valdymo ekspertė, įdarbinimas bendrovėje gali trukti vos nuo kelių valandų iki kelių dienų.

„Jei darbo pokalbis praėjo sėkmingai, mūsų kaip darbdavio siekis darbo vietą pasiūlyti per parą, kad būsimas darbuotojas galėtų iš karto tvarkytis dokumentus ir pradėti dirbti“, – tikina specialistė.  

Pašnekovė patikslina, jog nepaisant greito įdarbinimo, viską lemia noras dirbti bei stipri motyvacija. Kitas svarbus aspektas  – atsakingumas.

„Norėtųsi, kad net ir į pirmąjį darbą būtų žiūrima rimtai, nes jaunuoliui bus pavestos užduotys, su kuriomis jis turės savarankiškai susitvarkyti. Taigi, svarbu, kad žmogus ne tik gebėtų jas atlikti, bet ir į viską žiūrėtų atsakingai. Tačiau neturint darbo patirties, nereikėtų baimintis, nes visų kitų darbui reikalingų savybių mes išmokysime. Svarbiausios yra asmeninės savybės tam darbui pradėti“, – sako V. Kaikarienė.

Vasara – puikus metas galvoti apie savo karjeros pradžią. Nulipti tėvams nuo sprando kviečiantis prekybos tinklas „Rimi Lietuva“ jaunimą skatina tapti savarankiškais, nepriklausomais nuo tėvų ir pirmuoju darbdaviu pasirinkti prestižiniu „Top darbdavio“ sertifikatu įvertintą „Rimi Lietuva“.

Norintys pradėti karjerą „Rimi“ daugiau informacijos gali rasti čia.

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Veidai

Iš Gargždų kilęs komikas: visi darbai yra svarbūs

Mantą Grimalį dažnai galima sutikti įvairiuose „stand-up“ komedijos renginiuose, pasiklausyti jo tinklalaidėse ar išvysti kituose nuotaikinguose projektuose. Nors žinomas komikas ...
2024-04-23
Skaityti daugiau

ELTA

Didieji prekybos tinklai mažina „Vičiūnų“ gaminių kiekį lentynose

Didieji Lietuvos prekybos tinklai tikina rimtai žvelgiantys į tai, kad dėl galimo sankcijų pažeidimo „Vičiūnų“ grupei priklausanti įmonė atsidūrė teisėsaugos ...
2024-04-14
Skaityti daugiau

Verslas

Sekmadienį Klaipėdos regione dirbs tik kelios „Rimi“ parduotuvės

Iš didžiųjų prekybos tinklų paskelbtos informacijos matyti, kad Velykų sekmadienį Klaipėdos regione dirbs tik šešios budinčiomis vadinamos „Rimi“ parduotuvės. Šeštadienį ...
2024-03-31
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This