P0

Miestas

Pradės tvarkyti „pavažiavusius” Šiaurės prospekto šlaitus (3)

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2023-07-04


Klaipėdos savivaldybė pasirašė sutartį su UAB „Gerbūvio sprendimų centras” dėl Šiaurės prospekto atkarpos remonto darbų, kurių metu turi būti sutvarkyti ir stabilizuoti čia esantys šlaitai. Sutarties kaina – 462 tūkst. eurų.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Atvirąjį viešojo pirkimo konkursą laimėjusi bendrovė įsipareigojo šiuos darbus atlikti ne vėliau kaip per 8 mėnesius. Bus tvarkoma Šiaurės prospekto atkarpa nuo Liepų iki Pievų gatvės.

Prieš keletą metų savivaldybė pasamdyti ekspertai nustatė, kad nuošliaužų Šiaurės prospekto šlaituose formavimosi priežastys yra nepakankamai kokybiškas projektuotojų ir statytojų darbas (2004 metų gruodį Klaipėdos savivaldybė buvo pasirašiusi 74 mln. litų vertės šiaurinio išvažiavimo statybų rangos sutartį su bendrove „Lemminkainen Lietuva“).

Apskaičiuoti darbų, reikalingų situacijai stabilizuoti, kaštai savivaldybei pasirodė tuo metu nepakeliami. O ieškoti statytojų atsakomybės jau buvo per vėlu – buvo praėję per daug laiko nuo Šiaurės prospekto darbų pabaigos 2007-ųjų rudenį.

Savivaldybės užsakymu UAB „URBAN LINE” parengė prospekto šlaitų nuošliaužų stabilizavimo techninio darbo projektą. Projektuotojai pirmiausiai pasiūlė įrengti paviršinio ir požeminio vandens prietaką iki šlaito. Taip pat – įrengti drenažą iškasant tranšėją bei įrengiant molinių gruntų „spynas”. Projektuotojai tai pat nustatė, kad abiejose Šiaurės prospekto pusėse įrengti pėsčiųjų ir dviračių takai „yra prastos būklės – danga nelygi ir nusidėvėjusi”.


  2023-07-04

  3 komentarai “Pradės tvarkyti „pavažiavusius” Šiaurės prospekto šlaitus”

  1. AvatarHmm (IP: 188.69.71.225)

   Kodėl neperskaitote ką parašote?
   Ištaisykite klaidą bent jau antraštėje… Ačiū

  2. AvatarIšvada (IP: 193.216.227.146)

   Aišku, paskaičius kyla klausimas, kaip buvo patikrinta (ar visai nepatikrinta) darbų kokybė 2007 metais? Eilinis korupcijos atvejis?
   Juk tada savivaldybės administracijoje dirbo dauguma tų pačių klerkų, kaip ir šiendien. Tai kodėl negalima pareikalauti iš jų atsakomybės arba bent išgrūsti iš darbo.

   • AvatarSiutas ima (IP: 185.47.85.229)

    Tai kad ir dabar kokybė nelabai kaip tikrinama. Kiek užslėpto broko paliekama – tik laikas parodys. Svarbu baigti laiku ir spėti pasiimti (pasidalinti) pinigus. Kiek begrūstum iš darbo, ateis kiti. Jeigu valdžios ir verslo simbiozė yra neatsieja valstybės sistemos dalis, tai mat jį šunys – tegul dalinasi, bet būkit malonūs, ponai, pateikti eiliniams žmonėms kokybiškus produktus, o ne pusfabrikačius

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt