P0

Kultūra

Naujojoje Klaipėdos galerijoje – dvi parodos

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-07-05


Liepos 10-ąją, 17.30 val., Naujojoje Klaipėdos galerijoje bus atidaromos dvi parodos – savo kūrybą pristatys du Kauno menininkai: grafikė Gražvyda Andrijauskaitė ir skulptorius Donatas Dovidavičius.

G. Andrijauskaitės paroda „IŠ ARTI“ (mišriosios technikos) susideda iš dviejų dalių. Ekspozicijoje autorė rodo klasikinėmis giliaspaudės grafikos technikomis sukurtus darbus ir šalia eksponuoja išdidinto mastelio kūrinius, atliktus pasitelkus skaitmeninės sublimacinės spaudos būdą ant audinio. Klasikinės grafikos technikomis (ofortas, akvatinta) atlikti darbai – nedidelio formato, bet talpinantys daug (ne)paslėptų detalių, kurių, dėl jų smulkumo, dažnas žiūrovas iškart nepamato.

Autorė kelia klausimą, kaip keičiasi kūrinys pasikeitus jo masteliui, kitaip prisilietus prie jo: siuvinėjant, tapant, perdirbant jau sukurtą kūrinį. Šiuolaikinių technologijų dėka G. Andrijauskaitė žaidžia su jau sukurtais savo personažais, tokiu būdu išryškindama grafikos miniatiūrose pasislėpusias istorijas. Autorė kviečia parodos lankytojus atrasti, pastebėti ir apgalvoti, kaip kinta tas pats kūrinys.

D. Dovidavičiaus kompozicijoje „NEMELAVO“ (bronza, ąžuolas) analizuojama tema – tiesa ir melas. Kūrinys kviečia mąstyti, kada tiesa yra tiesa, o kada ji virsta melu ir atvirkščiai, melas tampa tiesa. Kaip kinta melo ir tiesos faktas gaunant informaciją iš skirtingų šaltinių, būnant skirtingose situacijose ir matant skirtingas tiesas.

Parodos veiks iki rugpjūčio 3 d.


  Kultūros straipsnių vidus

  2023-07-05

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt