P0

Kultūra

Muziejuje – ekskursijos apie viduramžių Klaipėdą ir kaligrafijos dirbtuvės

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-07-07


2023 metų Lietuvos muziejų kelio programa „Europos ženklai Lietuvoje: Gotika“, jau aplankiusi Dzūkiją ir Suvalkiją, liepą tęsia savo įspūdingą kelionę Mažosios Lietuvos regione.

Atliepiant bendrą šio projekto temą Pilies muziejaus šiaurinėje kurtinoje (Priešpilio g. 2, Klaipėda) liepos 15 d. nuo 12 ir nuo 13 val. bus rengiamos ekskursijos „Viduramžių Klaipėda – didžioji miesto istorijos paslaptis“, o nuo 14 iki 16 val. vyks kūrybinės kaligrafijos dirbtuvės. Norintiems dalyvauti nemokamose ekskursijose arba kūrybinėse dirbtuvėse būtina išankstinė registracija mob. 8 601 17617.

Klaipėdos pilies ir miesto raidą pristatančioje ekspozicijoje ekskursijos dalyviai bus kviečiami atidžiau pažvelgti į gotikos stiliaus radinius, pirmiausia – unikalius koklius su viduramžių kompozicijomis, archeologų naujausias gotikinio miesto ir pilies paieškas. Kūrybinių kaligrafijos dirbtuvių metu kaligrafė Lidija Skačkauskaitė supažindins su gotikinio šrifto kilme, naudojimu, jo specifika ir istorija. Dalyviai galės praktiškai išbandyti gotikinio šrifto rašymo principus ir subtilybes.

Klaipėda – viduramžiais įkurtas ir praėjusiais metais 770-ąją sukaktį paminėjęs Baltijos regiono miestas. Be abejo, jis iki pat XVI a. vidurio vystėsi kaip Europos viduramžių miestas su gotikos stiliaus architektūra, interjerais, mūrine pilimi, bažnyčia. Deja, karai, gaisrai, miesto ir pilies rekonstrukcijos nulėmė, kad iki mūsų dienų išliko daugiau viduramžiškos Klaipėdos (Mėmelio) paslapčių nei realių vaizdų. Pirmiausia – tai Klaipėdos pilies liekanos ir gausybė archeologinių radinių.


  2023-07-07

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt