Politikai nusiteikę palaidoti pabrangusią sporto komplekso koncesijos sutartį (8)

Miestas, Svarbu
Avatar photoArtūras Šulcas
2023-07-12

Tik viena – konservatoriaus Andriaus Dobranskio – ranka pakilo „už”, trečiadienį Finansų ir ekonomikos komiteto pirmininkui Rimantui Taraškevičiui paklausus, ar yra norinčių pritarti sprendimo projektui dėl gerokai brangesnės sporto komplekso koncesijos sutarties. Kiti keturi komiteto nariai, tarp jų ir pats pirmininkas, buvo prieš, susilaikė liberalas Saulius Budinas.

Buvusi II vandenvietė, kur planuota statyti sporto kompleksą. Martyno Vainoriaus nuotr.

Mero pateiktame sprendimo projekte numatyta nauja metinė savivaldybės mokėtina suma – 1 404 000 eurų, be pridėtinės vertės mokesčio. Tai yra 200 tūkst. eurų daugiau nei sutarta anksčiau, o metinis mokėjimas nominalia (indeksuota) verte visam koncesijos laikotarpiui išaugtų nuo 43,7 iki 51 mln. eurų.

Pasak A. Dobranskio, jis palaiko ir brangstantį variantą, nes nėra pateikta jokių alternatyvų, o šis objektas miestui yra labai reikalingas.

„Matyt, šis projektas Taryboje bus atmestas, nes tam pritaria ir valdantieji”, – prognozavo jis.

Beveik visi komiteto nariai negailėjo kritikos pateiktam sprendimo projektui. Vidas Karolis teigė, kad toks siūlymas jam kelia daug abejonių, esą nėra išdiskutuotas iki galo.

„Reikia jį atidėti, kalbėti plačiai. Taip lengvai įsipareigot aš nepritariu”,- sakė jis.

Saulius Budinas akcentavo skeptišką Finansų ministerijos poziciją dėl itin išaugsiančių savivaldybės ilgalaikių įsipareigojimų, galimo finansų balanso sutrikimų. Ir teiravosi, ar koncesijai nebuvo ieškoma kitokių alternatyvų.

Į tai projektą pristatęs Savivaldybės administracijos Turto valdymo skyriaus vedėjas Edvardas Simokaitis atsakė, jog savivaldybė gali ieškoti resursų ir numatytą objektą statyti savo lėšomis. Esą galima ir greitai iš naujo paskelbti koncesijos konkursą tokiomis pačiomis sąlygomis, bet koks bus rezultatas – nežinia. Pasak jo, svarstomi visi variantai. 

Rinkiminės kampanijos metu tuomet dar tik kandidatas į merus A. Vaitkus kalbėjo, kad pergalės rinkimuose atveju nutrauks tokią koncesijos sutartį, kad Kauno meras pažadėjo jam padovanoti laikinojoje sostinėje pastatytos ledo arenos projektą.

„Akivaizdu, jog tų mistinių 45 milijonų tokio objekto statyboms neužteks. Jau kalbama apie 70 milijonų. Nuvykome į Kauną apžiūrėti ledo arenos. Pamatėme, kad už 14 milijonų eurų pastatyta tarptautinio lygio žaidynėms tinkanti arena su treniruočių aikštele. Kauno meras iš tiesų žadėjo man laimėjus rinkimus padovanoti šį projektą, kad būtų galima jį bandyti adaptuoti prie vietos sąlygų”, – tik tapęs meru „Atvirai Klaipėdai” sakė A. Vaitkus.

Gegužės pabaigoje paklaustas, koks gali būti šios koncesijos ir pačios buvusios vandenvietės likimas, meras tvirtai atsakė tik į pirmąją klausimo dalį: „Nebus tokios sutarties”. A. Vaitkus tada teigė jau apžiūrėjęs ir Vilniaus ledo areną, kuri galbūt yra net geresnis variantas už kaunietiškąją. O ir tokio objekto atsiradimo vieta esą nebūtinai gali būti tik buvusi II vandenvietė.

Tačiau dabar jis pateikė Tarybai tik vieną variantą – pabrangusią koncesijos sutartį, kuriai konkursą laimėjusi UAB „Partnerystės projektai septyni” pritarė jau prieš pusmetį. 

„Koncesijos sutarties pakeitimo inicijavimą lėmė nenumatytos aplinkybės, kurių šalys, net elgdamosi deramai stropiai, negalėjo numatyti ar kontroliuoti”, – teigiama mero pateikto sprendimo projekto aiškinamajame rašte.

Jame taip pat dėstoma, kad po galutinio pasiūlymo pateikimo Lietuvoje buvo fiksuojamas rekordinis infliacijos augimas (hiperinfliacija), didėjo kainos statybų sektoriuje (daugiau nei 24 proc.), keletą kartų augo energijos išteklių (elektros, dujų ir kt.) kainos, iš esmės pasikeitė kredito įstaigų teikiamo finansavimo sąlygos ir kt.

Žymos: | | | | | | | |

Komentarai (8):

Atsakymai į “Politikai nusiteikę palaidoti pabrangusią sporto komplekso koncesijos sutartį”: 8

 1. Sb parašė:

  Juosteles kirpti mero darbas. Visgi kol kas savo darba atlieka pagirtinai ir be priekaištų. Šioje vietoje jaučiu ir nerimą, kad greit nebebus ką kirpti.

 2. Gyventojas parašė:

  Klaipėdos juostelių kirpėjas panašus į Brežnevą – daug kalba, o iš padarytų darbų -tik piarinimasis tik praeitos valdžios darbų?

  • Aha :))) kaip visada realybės nesuvokimas parašė:

   Kada atsėdės tiek metų mero kėdėje kiek liberalusis , tada galėsi vadinti Brežnevu . Fui…

  • Gyventojui parašė:

   jei juosteles karpytų buvęs konservatorių kandidatas į merus Petrošius , tada būtų ne piaras ? 🙂 Visi merai karpo juosteles , jūs iki šiol nežinote ? Kaip liberalu …..Užjaučiu .

 3. Simona parašė:

  Ar galima atskirti statybos ir dvidešimties metų koncesijos kaštai? Tada galima būti įvertinti, ar tai ne per daug.

 4. Liberalus cinizmas ... parašė:

  Konservatorių ” dosnumas ” man vis labiau panašėja į klaipėdiečių eurų švaistymą . Apgailėtini. Pagarba atsakingiems tarybos nariams. Džiaugiuosi konservatorių kandidato į merus Petrošiaus pralaimėjimu rinkimuose .

  • Nw parašė:

   Cinizmas kame? Statyti ar nestatyti sporto komplekso? Ši valdžia nesugeba išvis nieko statyti. Juostų kirpėjai ir pjaro asai. Džiaugsmas greit pavirs į ašaras, pasidžiaukite 🙂

  • Jūs beviltiškas ? parašė:

   Dabar išrinkti DIRBA tik porą mėnesių ! Statybos už ” maišus ” eurų liberalių buvusiųjų ” darbai „. Kiek broko palikote naujam merui ir klaipėdiečiams ? Gerai , kad juosteles kerpa ( tai mero darbas , nežinote ? ) po atliktų darbų apžiūros . Nes kiek ” kirpo ” , tiek brokuota . ? piarinatės jūs nevykėliai ” statytojai ” .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Miestas, Svarbu

Klaipėdos ambicijos prie marių: nuo kalbų iki pirmųjų popierių - beveik dveji metai

„Turi būti tikslinami Karaliaus Vilhelmo kanalo sujungimo su Kuršių mariomis konkretūs sprendiniai”, – rašoma „pietinio pocentrio Stariškių rajone” galimybių studijos ...
2024-05-27
Skaityti daugiau

Svarbu, Švietimas

Dešimtyje Klaipėdos mokyklų atsiras cigarečių detektoriai 

Atlikusi bandymus dviejose uostamiesčio mokyklose Klaipėdos savivaldybė nusprendė šiemet dešimtyje tokių įstaigų įrengti įprastų ir elektroninių cigarečių detektorius. Teigiama, kad ...
2024-05-24
Skaityti daugiau

Miestas

Tęs darbus dubliuojančioje gatvėje

Klaipėdos savivaldybė praneša po pertraukos numatanti tęsti prieš dvejus metus pradėtus bei vėliau sustabdytus gatvės, dubliuojančios Liepojos gatvę, privažiuojamojo kelio ...
2024-05-24
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This