P0

Regionas

Priekulėje – žirginio sporto šventė

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-07-12


Vidurvasarį, liepos 14-16 d., visi keliai veda į Priekulės miesto ir žirginio sporto šventę. Gausus būrys susivienijusių šventės organizatorių Priekulėje laukia mažųjų ir suaugusiųjų gyventojų bei Priekulės svečių. Vyks daug kultūrinių, teatro, sporto ir žirgų konkūrų renginių.

Priekulės dvarvietėje, šalia istorinių dvaro arklidžių, organizatoriai pristatė iki trijų dienų išaugusios šventės programą. Kiekvienos dienos programa yra visiškai skirtinga.

Bus rodomas filmas „Pūga prie Mėmelio. Klaipėdos atvadavimo saga“. Domo Rimeikos nuotr.

Liepos 14 d., penktadienis

18-20 val. Parodos „Klaipėdos kraštas ir Lietuva: lemtingi 1923-ieji“, skirtos Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 100-osioms metinėms paminėti atidarymas. Priekulės kultūros centras.

Parodoje pranešimus skaitys Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus direktorius doc. dr. Jonas Genys, istorijos skyriaus vedėja, parodos kuratorė Zita Genienė ir istorikė, Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto vyresnioji mokslo darbuotoja doc. dr. Silva Pocytė. Vaizduose ir istoriniuose dokumentuose lankytojai galės pamatyti ne tik 1923 m. sausio mėnesio įvykius, bet ir apžvalgą apie išskirtinę krašto istoriją iki 1923 m. bei iš Mažosios Lietuvos kilusius ir Lietuvos valstybės veikėjus, prisidėjusius prie Klaipėdos krašto prijungimo. Paroda veiks iki rugpjūčio 14 d.

Į Priekulę atvyksta Edmundas Jakilaitis, kuris pristatys vieną ryškiausių Klaipėdos krašto metų programos elementų – filmą „Pūga prie Mėmelio. Klaipėdos atvadavimo saga“ (režisierius Andrius Lygnugaris). Filmas skirtas 2023-iesiems, kurie, pažymint prisijungimo prie Lietuvos 100-metį, Seimo nutarimu yra paskelbti Klaipėdos krašto metais. Istoriniame atkuriamosios dokumentikos filme atkurti vaizdai, įvykiai, herojai iš istoriko prof. Alfonso Eidinto to paties pavadinimo knygos. Pagrindinė siužetinė linija klostosi apie Ernestą Galvanauską, tuometinį Lietuvos užsienio reikalų ministrą ir premjerą.

Liepos 15 d., šeštadienis

9.45 val. Šventės atidarymas ir vėliavų pakėlimo ceremonija Vingio parko konkūrų aikštėje. Priekulės seniūnė Daiva Bliūdžiuvienė pasidžiaugė, kad seniūnijos darbuotojų išpuoselėtame parke, šalia ką tik bendruomenės pasodintų 100 jaunų medelių, šiemet bus pakeltos net trys vėliavos: žirginio sporto, Priekulės seniūnijos ir Mažosios Lietuvos.

10-19 val. Konkūrų varžybos. Edmundo Klimovo taurė 2023 (raiteliai kviečiami registruotis, varžybų trukmė priklausys nuo užsiregistravusių dalyvių skaičiaus).

Šiais metais raiteliai varžybose susirungs jau 29-ąjį kartą. Varžybos skirtos paminėti priekuliškį Edmundą Klimovą, kuris užaugo Priekulės dvare ir savo gyvenimą čia pat paskyrė žirginio sporto vaikų mokymui. Konkūrų programa sudaryta taip, kad kuo daugiau rungčių būtų vaikams.

11 val. Šv. mišios Priekulės Šv. Antano Paduviečio parapijoje.

Ievos Simonaitytės memorialinio muziejaus kiemas, Vingio g. 11

Vasaros knygynas.

Tai tas pats knygynas, kuris karantino laike 2020-ųjų vasarą duris atvėrė Nidoje ir siūlo atrinktas Lietuvos leidyklų knygas, subalansuotas vasarai, atostogoms ir įdomiems pokalbiams. Vienai dienai per marias į Priekulę persikėlusiame knygyne galima bus įsigyti knygų ir jas paženklinti specialiai šventei sukurtu antspaudu. Knygos, kava ir pokalbiai įsikurs prie pat įėjimo į šventę. Ėvės vasarnamio kiemelyje bus įsikūrusi ir skrybėlėtų damų rezidencija bei galimybė išgerti kafijos.

Šeimų sporto žaidynės

13 val. Šeimų turnyras – tinklinis, šauliškas kliūčių ruožas, virvės traukimas.

Varžybų organizatorius Mažosios Lietuvos sportinio šaudymo asociacijos atstovas Giedrius Sabaliauskas pastebėjo, kad vaikai mielai sportuoja, bet su tėvais sportuoti daug kartų smagiau. Todėl žaidynėse vyks šeimų turnyras rungtis trijose rungtyse. Apdovanojimai vyks pagrindinėje scenoje šventės metu po 20 val.

Komandų registracija: apie dalyvavimą pranešti iki liepos 14 d. 20 val. elektroniniu paštu info.mldsc@gmail.com (pateikti vardus, pavardes, pilną grupės ir komandos pavadinimą bei rungtį ar rungtis kuriose dalyvaujate). Amžius neribojamas, komandą sudaro 4 žaidėjai.

Čirvinių blynų pieva

13 val. Čirvinių blynų ir kompoto vaišės.

Mažosios Lietuvos regiono lietuvininkai čirvinius blynus pradėjo kepti daugiau kaip prieš šimtą metų ir vadino juos „vofeliais“. Blynus kepa Priekulės Šv. Antano Paduviečio parapijos Caritas kartu su Klaipėdos rajono vicemere Violeta Riaukiene.

13 val. Priekulės Ernsto Vicherto teatro interaktyvi brolių Grimų pasaka „Joniukas ir Grytutė“.

Tai viena iš interaktyvių Priekulės Ernsto Vicherto teatro pasakų, skirtų visai šeimai. Parko erdvė virs pasakų mišku, o į pasaką susirinkę žiūrovai taps jos dalyviais. Režisierius Donatas Savickis pažymėjo, kad kartoms keičiantis, spektaklis kartojamas naujai, spektaklio dar nemačiusiems ir jau jį mačiusiems.

14 val. Mažosios Lietuvos regiono folkloro pristatymo programa „Į žvejus eisiu“. Drevernos folkloro ansamblio „Žvejytės“ (vadovė Virgina Asnauskienė) nariai visus aktyviai įsitrauks į įvairias žaismingas veiklas. Skambės lietuvininkų tarmė, bus galima „pridėti“ savo balsą dainuojant Klaipėdos krašto dainas.

15 val. Premjera – Priekulės Ernsto Vicherto teatro interaktyvi pasaka „Marių milžinai“.

Parko scena prie senojo ąžuolo

16 val. Skrybėlėtų damų piknikas.

Išmonės ir kūrybiškumo posūkis – elegantiškos damos pasipuošusios skirtingų stilių skrybėlėmis bei vilkinčios prie jų derintus kostiumus. Tai lyg savotiškas žaidimas, kuris skatina bendravimą, bendrystę, norą kuo labiau išryškinti savitą stilių. Gyvo garso muzikos ir šventės smalsuolių fone priekuliškės Oksanos Franko suburtos damos keletą valandų skirs savo dėmesį visiems šventės lankytojams, padės sukurti savo skrybėlę. Prie damų pikniko, galit prisijungti visi, registracija info@priekulekc.lt.

16 val. Dainininkės Rasa Serra programa ,,Po Paryžiaus dangumi“.

„Paryžius – meilės miestas. Po jo dangumi gimsta pačios gražiausios meilės dainos. Nesvarbu, ar saulei šviečiant, ar lyjant lietui, dieną, ar vidurnaktį – Paryžiuje gali atrasti tai, ko ieškai“. Apie tai dainuojama dainose „J’aime Paris“, „Champs Elysées“, „La Romance de Paris“.

17 val. Premjera – Klaipėdos pilies teatro spektaklis „Semiramidės šokis“. Režisierius Alvydas Vizgirda.

Lauko vaidinimas, sukurtas pagal Eženo Jonesko pjesės „Kėdės“ idėją. „Semiramidės šokis“ – pirmiausia tai lauko vaidinimas, improvizacija, antispektaklis.

Žiūrovai matys ištrauką iš vaidinimo, galės pasigėrėti kostiumuotais A. Zinčiukaitės personažais, kartu dalyvauti, fotografuotis, prisidėti prie kūrybos džiaugsmo.

18 val. Priekuliškio akordeonisto Andriaus Beržonskio koncertas.

Pagrindinė scena

19 val. Atlikėjas Kazimieras Likša.

20.30 val. Jungtinio orkestro ir populiarios atlikėjos Kristinos Jatautaitės programa ,,Pasveikinkim vieni kitus“.

Priekulės bendruomenės 20-mečio jubiliejui skirtas koncertas. Bendruomenės pirmininkė Sigutė Puplesienė pabrėžia, kad tai dovana ir padėka Priekulės bendruomenės nariams ir visiems, kurie prisidėjo, prisideda ar prisidės prie bendruomenės veiklos.

21.30 val. Atlikėjo Vaido Baumilos koncertas.


  2023-07-12

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt