P0

Sveikata

Dėl dalyvavimo Sveikatos centro kūrime laukiama privačių įstaigų apsisprendimo (3)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-07-13


Klaipėdoje savivaldybė praneša, jog uostamiestyje startuoja Sveikatos centro kūrimo procesas.

Savivaldybė jau kreipėsi į visas mieste veikiančias privačias gydymo įstaigas ir kviečia dalyvauti centro veikloje. Viena iš būtinų sąlygų – sudaryti galimybę pacientams gauti valstybės laiduojamas nemokamas sveikatos priežiūros paslaugas.

Inicijuoti Sveikatos centro kūrimą Klaipėdos miesto savivaldybės taryba apsisprendė birželio 22 d. posėdyje. Numatoma, kad toks centras Klaipėdoje būtų kuriamas funkcinio bendradarbiavimo būdu. Tai reiškia, kad centro veikloje bendradarbiavimo sutarčių pagrindu gali dalyvauti ir savivaldybės pavaldumo, ir privačios įstaigos. Procesas vykdomas pagal sveikatos apsaugos ministro patvirtintą tvarkos aprašą.

Numatoma, kad dalyvavimas Sveikatos apsaugos ministerijos inicijuotoje reformoje atvers didesnes galimybes sutelkti trūkstamų specializacijų medikus, medicinos įrangos resursus, užtikrinti gyventojams reikiamų paslaugų prieinamumą ir skubią pagalbą. Sveikatos centras apjungs pirminę ir antrinę sveikatos priežiūrą per gydymo įstaigų bendradarbiavimą.

Privačių įstaigų apsisprendimo laukiama iki liepos 28 d.

Taip pat atliekama savivaldybės pirminio lygio paslaugas teikiančių įstaigų veiklos analizė, vertinamos jų galimybės teikti paslaugas pagal Sveikatos centrui keliamus reikalavimus, infrastruktūra, įranga, žmogiškieji ištekliai atsižvelgiant į ilgalaikes prognozes dėl specialistų skaičiaus pokyčio, kiti aspektai.


  2023-07-13

  3 komentarai “Dėl dalyvavimo Sveikatos centro kūrime laukiama privačių įstaigų apsisprendimo”

  1. AvatarPagarba (IP: 90.131.36.250)

   klaipėdiečiams dirbančiai miesto tarybai ! Pagarba merui Vaitkui ir jo komandai. _____Inicijuoti Sveikatos centro kūrimą Klaipėdos miesto savivaldybės taryba apsisprendė birželio 22 d. posėdyje. 

   • Avatarto pagarbai (IP: 82.135.193.221)

    Tai gal galite argumentuoti kokia iš to nauda miestiečiui bus?

   • AvatarGaliu argumentuoti :) (IP: 90.131.35.223)

    Pradėkite nuo teksto skaitymo 🙂 Sudėlioti visi naudingi argumentai 🙂

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt