P0

ELTA

Tarp turtingiausių valstybės ir savivaldybių įmonių vadovų – du iš Uosto direkcijos

Ignas Dobrovolskas (ELTA)
2023-07-18


Dviejų akcinių bendrovių (AB), kurių akcininkė yra valstybė, vadovų turto vertė viršiją 1 mln. eurų, rodo Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) paskelbti 2022 m. gyventojų turto deklaracijų duomenys.

Tarp AB vadovų lyderiauja „Jonavos šilumos tinklų“ direktorius Jonas Kaminskas – jo turto vertė praeitais metais siekė beveik 2,6 mln. eurų. Tai beveik 1,1 mln. eurų didesnė suma, negu 2021 m., kuomet J. Kaminskas buvo sąrašo antroje vietoje. Antroje vietoje – „Plungės vandenų“ vadovas Alvydas Jasevičius, kurio turtas 2022 m. šiek tiek viršijo 1 mln. eurų. Užpraeitais metais, jo turto vertė buvo 175 tūkst. eurų mažesnė, kai jis turtingiausių AB vadovų sąraše buvo trečias. Trečiasis – „Kaišiadorių butų ūkis“ direktorius Juozas Sidaras, kuris 2021 m. buvo šeštas. 2022 m. jo turto vertė buvo beveik 690 tūkst. eurų ir buvo 119 tūkst. eurų didesnė, negu užpernai.

Ketvirtoje vietoje, kaip ir užpraeitais metais – Druskininkų savivaldybės kontroliuojamo sveikatinimo ir poilsio centro „Aqua“ vadovas Edmundas Antanaitis. Jo turto vertė per metus nepakito ir sudarė beveik 670 tūkst. eurų. Penketuką uždaro „Vilniaus viešojo transporto“ finansų ir plėtros vadovas Saulius Petravičius, kurio turto vertė 2022 m. – 580 tūkst. eurų.

Šeštasis sąraše – Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos vadovas Algis Latakas, praeitais metais jo deklaruoto turto vertė viršijo 571 tūkst. eurų. Užpernai ji siekė 465 tūkst. eurų.

Septintoje vietoje – Pabradės komunalinio ūkio vadovas Andrejus Junda, jo turtas siekė 553 tūkst. eurų 2022 m. Tai 30 tūkst. eurų didesnė suma negu 2021 m., kuomet sąraše jis buvo aštuntoje vietoje.

Aštuntasis – Klaipėdos uosto direkcijos ekonomikos ir finansų direktorius Martynas Armonaitis, jo turto vertė pernai – 540 tūkst. eurų, tai 25 tūkst. eurų mažiau, negu užpernai.

Dešimtuke nebeliko penktu 2021 m. sąraše buvusio „Slezvb“ vadovo Sauliaus Saldos, kurio turtas vertinamas 659 tūkst. eurų, devintu pagal turtą buvusio „Dancer mobility“ vadovo Raimondo Rapkevičiaus ir Klaipėdos laisvosios ekonominės zonos vadovo Eimanto Kiudulo.

 Kopijuoti, platinti, skelbti ELTA turinį be ELTA raštiško sutikimo draudžiama


  2023-07-18

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt