Teisėsaugos dėmesio sulaukęs skuodiškis valstybei grąžino nesumokėtus mokesčius

Kriminalai ir nelaimės
Avatar photoAtvira Klaipėda
2023-07-18

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba praneša, jog Skuode metalo laužą supirkinėjęs individualios įmonės vadovas, patekęs į teisėsaugos akiratį ir sulaukęs įtarimų dėl mokesčių vengimo bei apgaulingai tvarkomos bendrovės apskaitos, pripažino savo kaltę ir valstybei grąžino visą nesumokėtą mokesčių sumą – per 121 tūkst. eurų.

Asociatyvi nuotr.

Tyrimas pradėtas įtarus, kad Skuode veikianti individuali įmonė galimai nemoka mokesčių valstybei. Metalo laužą bei automobilių dalis supirkinėjusi įmonė nuo 2017 iki 2022 metų galimai gavo apie 600 tūkst. eurų pajamų, tačiau pateiktose įmonės deklaracijose buvo nurodomos gerokai mažesnės pajamų sumos, nei buvo gauta iš tiesų.

Įmonės vadovas iš fizinių asmenų, norinčiųjų gauti kompensacijas už taršios transporto priemonės sunaikinimą, supirkdavo transporto priemones bei išduodavo reikalingas pažymas apie transporto priemonės sunaikinimą. Tačiau, pardavęs metalo laužą, gautų pajamų galimai neįtraukdavo į įmonės teiktas deklaracijas.

Taip pat įmonės vadovas nevykdė prievolės užregistruoti įmonę kaip Pridėtinės vertės mokesčio (PVM) mokėtoją. Tyrimą atlikę pareigūnai taip pat užfiksavo ir nelegalaus darbo atvejį. Įmonės vadovas neįformino darbo santykių su fiziniu asmeniu, kuris buvo samdomas pervežimo darbams atlikti.

Ikiteisminio tyrimo metu įtariamasis pripažino savo kaltę ir atlygino valstybės ir SODROS biudžetams padarytą žalą, kuri bendrai siekė per 121 tūkst. eurų. Ikiteisminio tyrimo metu įtariamasis susitaikė su nukentėjusiąja puse – Klaipėdos apskrities valstybine mokesčių inspekcija.

Tyrimą organizavusi Klaipėdos apygardos prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė Vida Skalauskienė priėmė nutarimą nutraukti ikiteisminį tyrimą ir atleisti asmenį nuo baudžiamosios atsakomybės, kai kaltininkas ir nukentėjęs asmuo susitaiko. Nutarimą patvirtino teismas.

Asmeniui taip pat buvo skirta baudžiamojo poveikio priemonė – įmoka į Nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą, įpareigojant ją sumokėti per 6 mėnesius nuo teismo nutarties įsiteisėjimo dienos.

INFORMACIJA

Asmuo, padaręs baudžiamąjį nusižengimą, neatsargų arba nesunkų ar apysunkį tyčinį nusikaltimą, gali būti teismo atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės, jeigu jis prisipažino padaręs nusikalstamą veiką ir savu noru atlygino ar pašalino fiziniam ar juridiniam asmeniui padarytą žalą arba susitarė dėl šios žalos atlyginimo ar pašalinimo, ir susitaikė su nukentėjusiu asmeniu arba juridinio asmens ar valstybės institucijos atstovu, ir yra pagrindo manyti, kad jis nedarys naujų nusikalstamų veikų.

Žymos: | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Kriminalai ir nelaimės

Lietuvai atiteks 4,15 mln. Brazilijos įmonių eurų

Valstybės nuosavybėn perduoda 4,15 mln. eurų, pripažintų bešeimininkiu turtu. Tokį neskundžiamą sprendimą priėmė Klaipėdos apygardos teismas po Finansinių nusikaltimų tyrimo ...
2024-06-19
Skaityti daugiau

Kriminalai ir nelaimės, Svarbu

Savivaldybės administracijos direktoriui padedantis mero bendražygis - kaltinamasis baudžiamojoje byloje

Klaipėdos apygardos teisme nagrinėjama baudžiamoji byla, kurioje kaltinimai yra pateikti uostamiesčio savivaldybės administracijos direktoriaus padėjėjui Vytautui Beitui. 40-metis V. Beitas, ...
2024-03-19
Skaityti daugiau

Kultūra

„Jungos" jubiliejaus proga - mažųjų šokių konkursas

Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo centro vaikų šokių studija „Junga“, švenčianti savo 75-ąjį kūrybinės veiklos jubiliejų, savaitgalį Palangos koncertų salėje surengė ...
2024-03-05
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This