P0

Miestas

„Meridiano“ burės primins Klaipėdai ir Lietuvai svarbią datą

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-07-19


Šį savaitgalį vyksiančios Jūros šventės išvakarėse uostamiesčio simboliu laikomas burlaivis „Meridianas“ pasipuoš naujomis burėmis, skirtomis dar kartą atkreipti dėmesį į Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 100-metį, Bendradarbiaujant su Klaipėdos miesto savivaldybe Jūros šventės išvakarėse ant barkentinos fokstiebio bus išskleistos penkios burės, dedikuotos šiai sukakčiai.

Šiomis dienomis įprastos „Meridiano“ priekinės burės bus keičiamos naujomis. Eglės Sabaliauskaitės nuotr.

„Meridianas“ yra svarbi Klaipėdos istorijos dalis ir vienas pirmųjų Lietuvos, kaip jūrinės valstybės, simbolių. Po šios legendinės Suomijoje po karo pastatytos barkentinos burėmis praktiką atliko kelios kartos uostamiesčio jūrininkų, kurie mokėsi tuometinėje Klaipėdos jūreivystės mokykloje. Virš krantinėje švartuojamo istorinio „Meridiano“ plazdančios burės liudija apie Klaipėdą, kaip uostamiestį, ir primena pirmuosius Klaipėdos žingsnius į tarptautinės jūrų bendruomenės pripažinimą. Burės – tai pagarbos, draugystės ir dėkingumo gestas čia gyvenantiems, besimokantiems, dirbantiems ar užsukusiems tik pasisvečiuoti, todėl miesto savivalda didžiuojasi galėdama prisidėti, kad į taikų dangų besistiebiančios burės ne tik primintų svarbiausius miesto istorinius akcentus, bet ir toliau skatintų telkiančią bendrystę“, – pranešime cituojamas  Klaipėdos miesto meras Arvydas Vaitkus.

„Jau trapo tradicija, kad kasmet „Meridiano“ burių pakėlimu Klaipėdoje yra pradedamas vasaros sezonas. Šiemet papildomai tai taps dar ir simboliniu Jūros šventės pradžios akcentu. Nesuklysime sakydami, kad „Meridianas“ yra vienas labiausiai lankomų bei fotografuojamų Klaipėdos traukos objektų. Tad, išskleidęs šimtmečio simbolika dekoruotas bures, jis taip pat prisidės prie to, kad žinia apie Klaipėdos krašto, jūros, jūrinės ekonomikos, kultūros, paveldo svarbą ir reikšmę mūsų valstybei pasklistų kaip įmanoma plačiau“, – sako burlaivį „Meridianas“ atstatęs ir toliau jo išsaugojimu bei išlaikymu besirūpinantis Klaipėdos jūrų krovinių kompanijos „Bega“ vadovas Aloyzas Kuzmarskis.

Šimtmečio burės Klaipėdą puoš ne tik per Jūros šventę, bet iki pat sezono pabaigos.


  2023-07-19

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt