Jūros šventėje dalyvaus ir prezidentas

Miestas

Liepos 21-23 d. su šūkiu „Vakarų potyriams!“ Klaipėdoje švartuojasi didžiausias vasaros renginys – Jūros šventė. Joje ir vėl dalyvaus prezidentas Gitanas Nausėda, šįkart – ne tik Žuvusių jūroje pagerbimo, bet ir šventės atidarymo ceremonijoje.

Tomo Donausko nuotr.

Penktadienio vidurdienį simbolinės ceremonijos metu Priešpilio gatvėje į 35 metrų Klaipėdos priešgaisrinė gelbėjimo valdyba pakels Jūros šventės vėliavą.

G. Nausėda penktadienį, 19 val., didžiajai Jūros šventės eisenai pasiekus Kruizinių laivų terminalą tars sveikinimo žodį ir kartu su gausia jūrine bei miesto bendruomene dalyvaus visoje atidarymo ceremonijoje. Jūrinei kultūrai dedikuotos Jūros šventės atidarymo ceremonijoje bus pagerbti jūrų veteranai – jiems bus įteikti Jūrų veteranų ženklai. 100-metį švenčianti Lietuvos jūrininkų sąjunga įteiks savo garbės ženklus. Po penkerių metų pertraukos atnaujinus „Metų jūrininko“ rinkimus, bus paskelbtas ir šio apdovanojimo laureatas.

Ilgaamžė Jūros šventės ceremonija – negrįžusių iš jūros pagerbimas, kuomet į Baltijos jūros bangas nuleidžiami vainikai, liepos 22-ąją vyks 12 val. Negrįžusius iš jūros pagerbs G. Nausėda, Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus ir kiti garbingi svečiai. Šį kartą koloną, kuri plauks į pagerbimo vietą, sudarys 30 laivų. Vilkstinę į jūrą ves Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų „Vidar“ klasės štabo ir aprūpinimo laivas N42 „Jotvingis“.

Kaip ir įprastai visus norinčius sudalyvauti šioje nuoširdžioje tradicijoje šeštadienio rytą plukdys Mažųjų laivų asociacija „Pajūrio laivai“. Tradiciškai nemokamai bus plukdomi visi, su savimi atsinešę gėlių žiedų. „Pajūrio laivai“ norinčius dalyvauti žuvusiųjų pagerbimo ceremonijoje plukdys nuo dešiniosios Dangės krantinės (pakeliui į Šiaurinį ragą). Laivų atsišvartavimas – 11 val.

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Politika

Prezidento posto sieks 8 kandidatai

Vyriausioji rinkimų komisija antradienį priėmė sprendimus registruoti likusius penkis kandidatus dalyvauti gegužę vyksiančiuose prezidento rinkimuose. Antradienį sprendimai priimti dėl Giedrimo ...
2024-04-09
Skaityti daugiau

Nuomonės

Manipuliacija kaip politikų veikimo priemonė

Vienoje knygoje teko aprašyti įvairius žodžius, kurie sukelia malonius ar nemalonius pojūčius. Vienas iš jų ir buvo „manipuliacija“. Nors specialistai ...
2024-04-08
Skaityti daugiau

Politika

Kol kas kandidatais į šalies prezidentus registruoti trys dalyviai

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) ketvirtadienį priėmė sprendimą registruoti pirmuosius tris kandidatus Respublikos prezidento rinkimuose. Respublikos prezidento rinkimų kandidato statusas suteiktas ...
2024-04-04
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This