Daugiausiai nepilnamečių vasarą įdarbinama pajūryje

ELTA
ELTA
2023-07-24

Užimtumo tarnybos specialistai pastebi, kad sėkmingam nepilnamečių įsitraukimui į darbo rinką trukdo kompleksinės problemos. Jauniausiems trūksta žinių, sąmoningumo ir motyvacijos. Darbdaviams – informacijos apie jaunuolių įdarbinimą, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Geresnė situacija su nepilnamečių įdarbinimu, lyginant su visa Lietuva, yra Palangoje ir kituose pajūrio kurortiniuose miestuose.

Palangoje nepilnamečiai dažniausiai dirba ledų pardavėjais. Palmiros Mart nuotr.

Birželio pradžioje Klaipėdoje buvo organizuotas renginys moksleiviams ir darbdaviams. Visgi, anot Klaipėdos regioninio karjeros centro veiklinimo koordinatorės Anos Kuzminovos, šiame renginyje darbdaviai darbą siūlė tik 16–18 metų jaunuoliams.

„Dėl baimių, nežinojimo, o gal nenoro sužinoti jauniausiems renginio dalyviams darbo pasiūlymų neatsirado. Tačiau jie galėjo konsultuotis su Valstybinės darbo inspekcijos bei Valstybinės mokesčių inspekcijos atstovais“, – sako A. Kuziminova.

Pajūryje nepilnamečiai dirba ledų pardavėjais, drabužių parduotuvių konsultantais, padavėjais, padavėjų padėjėjais, kambarinėmis, valytojais, vaikų stovyklų padėjėjais.

Palangoje „Circle K“ degalinių tinklas siūlo ne tik įprastą darbo užmokestį, bet ir priedus, taip tikėdamiesi išlaikyti jaunus darbuotojus ir mokslo metų metu, rašoma pranešime.

Užimtumo tarnybos specialistai įsitikinę: pirmiausia reikia paruošti mokinius darbui, o darbdavius supažindinti su teisiniu nepilnamečių įdarbinimo reglamentavimu. Svarbu ir tai, kad profesinis orientavimas – ne tik asmenybės testai, konsultacijos, ateities profesijų pažinimas, bet ir susipažinimas su darbu.   

Kopijuoti, platinti, skelbti ELTA turinį be ELTA raštiško sutikimo draudžiama

Žymos: | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Verslas

Palangoje vykstančioje vandentiekiečių konferencijoje kalbama ir apie potvynius

Naujausios vandentvarkos sektoriaus tendencijos, gėlo požeminio vandens resursai Baltijos šalyse, šiltėjančio klimato ir stichinių liūčių „suvaldymas“, įvairių ES direktyvų įgyvendinimas ...
2024-05-29
Skaityti daugiau

ELTA

Vasarą „Maxima" pajūrio kurortuose dirbs iki vidurnakčio

Nuo birželio 1 d. pajūrio kurortuose ir kitose „Maximos“ parduotuvėse ilginamas darbo laikas. „Vasarą visuomet stebime pirkėjų srautų pokyčius, todėl ...
2024-05-29
Skaityti daugiau

Koronavirusas

Trys COVID-19 labiausiai sergančios savivaldybės - iš Vakarų Lietuvos

Po to, kai sekmadienį Lietuvoje nebuvo registruota nė vieno naujo COVID-19 atvejo šalyje, pirmadienį jau buvo patvirtinta 16 susirgimų (vienas ...
2024-05-28
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This