Kaip elgtis sutikus laukinį gyvūną mieste?

Konsultacijos
Avatar photoAtvira Klaipėda
2023-07-26

Aplinkos apsaugos departamento specialistai atkreipia dėmesį, kad laukiniai gyvūnai ir paukščiai mieste yra natūralus reiškinys dėl miestų plėtros ir gyvūnų buveinių vietos pokyčių. Taip pat primena, kad prie paukščių, laukinių gyvūnų bei jų jauniklių reikėtų nesiartinti ir neliesti.

Martyno Vainoriaus nuotr.

„Svarbiausia suprasti, kad laukinių gyvūnų ar jų jauniklių gelbėti nereikia, tarkim, gyvūnas atėjęs į gyvenamą ar aptvertą teritoriją tikrai ras kelią iš jos pasišalinti. Tik nesiimkite jokių veiksmų, kurie gyvūnui galėtų sukelti stresą, t. y. artintis prie jo, užspęsti į kampą, imti į rankas ar glostyti. Įsitikinkite, ar gyvūnas sveikas ir neieško pagalbos, tiesiog jį pastebėkite. Tik jei gyvūnas sužalotas, apie tai praneškite telefonu 112“, – pranešime cituojama departamento Gamtos išteklių apsaugos skyriaus vedėja Jolita Matulevičienė.

Vis dar pasitaiko atvejų, kai norima padėti jaunikliams, kurie atrodo palikti tėvų, tačiau gamtoje viskas vyksta kitaip, pavyzdžiui, kol stirnos patelė maitinasi, jauniklis kantriai ir tyliai laukia aukštoje žolėje, todėl labai svarbu jo neišgąsdinti ir palikti jauniklį ten, kur jis buvo rastas. Be to, laukinio gyvūno jauniklį paėmus į rankas dėl įsigėrusio žmogaus kvapo gali nebepriimti tėvai.

Kartu aplinkosaugininkė primena – radus žolėje apsiplunksnavusį paukštelį, geriausia jo neimti, nes jis jau turi minimalius skraidymo įgūdžius ir pasirūpins savimi.

„Galima nebent įkelti paukštelį kur nors aukščiau į medį ir palikti. O pastebėjus nutūpusį čiurlį, patariama paukštį pakelti nuo žemės ir taip
padėti jam nuskristi“, – teigia Gamtos išteklių apsaugos skyriaus vedėja. ​

Departamentas vis dažniau sulaukia užklausų, kaip elgtis radus savo kieme iš lizdų iškritusius gandriukus. J. Matulevičienė ragina pranešti apie šiuos atvejus skubiosios pagalbos tarnybų telefonu 112.

„Pranešus atvyksta Gyvūnų globėjų asociacijos atstovai, kurie pasirūpins gandrų jaunikliais”, – sako aplinkosaugininkė.

Išsamesnės informacijos apie tai galima rasti Gyvūnų globėjų asociacijos tinklapyje.

Bereikalingas žmogaus įsikišimas tiek suaugusiems laukiniams gyvūnams, tiek jaunikliams gali pakenkti: susidūrę su žmonėmis jie išsilaksto ir gali pakliūti po automobilio ratais, jaunikliai – atsiskirti nuo motinos.

Taip pat reikėtų atkreipti dėmesį, kad mieste sutiktas laukinis gyvūnas nepasiklydo, jis gali migruoti miesto teritorijoje.

„Susidūrę su laukiniu gyvūnu ir paukščiu, nepasiduokime norui juos paliesti ir pamaitinti, būkite tolerantiški ir leiskite jiems nekliudomai pasišalinti, atsiminkite, kad laukinio gyvūno racione tikrai nėra tokio maisto, kurį valgo žmonės“, – priduria J. Matulevičienė.

Žymos: | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Aplinkosauga

Kuo svarbi Pasaulinė migruojančių paukščių diena?

Gegužės 11 d. minima Pasaulinė migruojančių paukščių diena. Jos tikslas – atkreipti dėmesį į migruojančių paukščių ir jų buveinių apsaugos ...
2024-05-10
Skaityti daugiau

Konsultacijos

Laiko keitimas: tai tampa ir mirtinai pavojinga

Naktį iš šeštadienio į sekmadienį Lietuvoje bus įvestas vasaros laikas – laikrodžių rodyklės bus pasuktos valanda į priekį. Vasaros laikas ...
2024-03-30
Skaityti daugiau

Mums rašo

Moksleiviai originaliai paminėjo inžinerijos savaitę

Kovo mėnesį tradiciškai Klaipėdos Martyno Mažvydo progimnazijoje yra organizuojama inžinerijos savaitė, kurią vainikuoja išvykų ir edukacijų diena.  1-8 klasių mokiniai ...
2024-03-19
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This