P0

Miestas, Svarbu

Lėšų užterštai Švyturio gatvės teritorijai tvarkyti nepakako (9)

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2023-07-26


Klaipėdos savivaldybė skyrė dar 67,2 tūkst. eurų sunkiaisiais metalais ir daugiacikliais aromatiniais angliavandeniliais užterštam dirvožemiui, gruntui Švyturio gatvės gyvenamojoje teritorijoje nukasti ir išvežti.

Martyno Vainoriaus nuotr.

232,6 tūkstančio eurų vertės sutartis dėl šių darbų praėjusių metų lapkritį buvo sudaryta su UAB „Vilniaus BDT“. Tačiau tokios sumos nepakako ir savivaldybė su rangovu pasirašė papildomą susitarimą dėl dar  67,2 tūkst. eurų skyrimo.

Tad bendra sandorio vertė, įskaitant ir kitos užterštos teritorijos –  Klaipėdos lopšelio-darželio „Traukinukas“, esančios Simono Daukanto g. 39, tvarkymo darbus, padidėjo iki 450 tūkst. eurų.

Visus minėtus darbus UAB „Vilniaus BDT“ įsipareigojo užbaigti iki šių metų rugsėjo pabaigos. Preliminariai iš Švyturio gatvės gyvenamosios teritorijos buvo numatyta išvežti 2,5 tūkst. tonų užteršto grunto. Pasirašius papildomą susitarimą jo bus išvežta 848 tonomis daugiau.

Savivaldybė ir iki to jau buvo išleidusi per 800 tūkst. eurų dviejų teritorijų su užterštu gruntu sutvarkymui.

Dar 2021-ųjų rudenį tuometinis Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Andrius Dobranskis buvo sakęs, jog savivaldybė buvo prašiusi prie užterštų teritorijų tvarkymo prisidėti ir Klaipėdos pramonininkų asociacijos, ir Klaipėdos jūrų krovinių kompanijos („Klasco”), ir Aplinkos ministerijos, tačiau iš visur sulaukė atsakymo, kad paramos skirti negali.

Detalieji ekogeologiniai tyrimai Vitės kvartale iš viso buvo atlikti devyniose teritorijose, kuriose užterštumas chromu ir sunkiaisiais metalais buvo nustatytas atliekant aplinkos monitoringą: Vitės progimnazijos (J. Janonio g. 32), gyvenamųjų namų Švyturio g. 14 ir 18, buvusioje Klaipėdos universiteto (Sportininkų g. 13), Klaipėdos paslaugų ir verslo mokyklos (J. Janonio g. 13), Klaipėdos valstybinės kolegijos (Dariaus ir Girėno g. 8), lopšelio-darželio „Bitutė“ (Švyturio g. 14A), lopšelio-darželio „Traukinukas“ (S. Daukanto g. 39), „Vaivorykštės tako“ gimnazijos (Sportininkų g. 11) bei Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos (I. Kanto g. 7) teritorijose. Klaipėdos savivaldybei pateiktose tyrimo išvadose buvo rekomenduojama visose devyniose tirtose teritorijoje tvarkyti dirvožemį – jį pašalinti. Buvo skaičiuojama, kad taip reikėtų sutvarkyti 4,5 ha ploto teritoriją ir išvežti apie 9000 kubinių metrų nukasto dirvožemio.


  2023-07-26

  9 komentarai “Lėšų užterštai Švyturio gatvės teritorijai tvarkyti nepakako”

  1. AvatarMemelender (IP: 84.15.182.128)

   Na va konservatoriams nepavyko išmušti pinigų iš Klasco. Gal Vaitkui pavyks?

  2. AvatarTiesa (IP: 86.38.75.98)

   Jei atvažiuoji, reikia dirbti, o nesmaukytis per 10 skirtingų objektų. Vieną savaitę ten kitą ten, kitą kitam. Kur gali padaryti per mėnesį ar kelis, daro metus.

  3. AvatarNesvarbu (IP: 86.38.230.82)

   Keista, kad Sportininkų 13 už brangiausiai išpirko butus. Keisti lietuvių prioritetai, užterštumas nejaudina.

  4. AvatarAnonimas (IP: 86.100.153.45)

   Kai darbus pradėjo, buvo lėšų įsisavinimas, kai darbai įpusėjo gavosi lėšų pasisavinimas.

  5. AvatarTarša ir uostas (IP: 95.215.143.16)

   Uostas, turbūt, prie taršos neprisidėjos.

   • AvatarAnonimas (IP: 78.63.37.48)

    Tu Vaitkaus paklausk, tai Vaitkus atsakys

   • AvatarBukagalvis (IP: 90.131.34.244)

    petrošinis ? Kodėl Aplinkos ministerija ” neturi lėšų ” ? Gal liberalas ministras Gentvilas žino ?

   • AvatarMemelender (IP: 84.15.182.128)

    Kodėl aplinkos ministerija turėtų už žalos padarinių šalinimą? Juk aiškus taršos kaltininkas.

   • AvatarMemelenderiui , paklauskite (IP: 90.131.34.244)

    konservatoriaus Dobranskio kodėl prašė ____Dar 2021-ųjų rudenį tuometinis Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Andrius Dobranskis buvo sakęs, jog savivaldybė buvo prašiusi prie užterštų teritorijų tvarkymo prisidėti ir Klaipėdos pramonininkų asociacijos, ir Klaipėdos jūrų krovinių kompanijos („Klasco”), ir Aplinkos ministerijos, tačiau iš visur sulaukė atsakymo, kad paramos skirti negali.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt