P0

Regionas

Nidoje koncertuos Danijos įžymybės

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-07-26


Kintų muzikos festivalis keliasi į kitą Kuršių marių pusę ir liepos 29-ąją, šeštadienį, Nidoje, Thomo Manno kultūros centre, kviečia išgirsti Danijos įžymybes: Karališkojo simfoninio orkestro pirmąją koncertmeisterę Christiną Astrand ir visame pasaulyje laukiamą pianistę Rikkę Sandberg. Koncerte „Danija – Lietuva“ prie jų prisidės ir žinomi Lietuvos muzikantai – šįsyk altu griešianti smuikininkė Dalia Dėdinskaitė bei violončelininkas Glebas Pyšniakas.

„Christina yra viena ryškiausių ir žinomiausių asmenybių Danijos muzikiniame pasaulyje. Dar labai jauna ji tapo Danijos Karališkojo orkestro koncertmeistere, tačiau šalia to ji yra nuostabi solistė, kamerinės muzikos atlikėja ir tiesiog labai šiltas ir atviras žmogus. Pakviesti ją į Lietuvą norėjau seniai. Džiaugiuosi, kad šįmet atsirado tokia galimybė. Labai laukiu susitikimo, repeticijų ir koncerto!“ – džiaugėsi D. Dėdinskaitė.

„Su Dalia susipažinome Bornholmo saloje, kur drauge grojome styginių kvartete, sudarytame iš Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Danijos muzikantų. Dirbti kartu mums labai patiko, užtat ir palaikėme draugiškus ryšius iki šiol. Kai Dalia pakvietė kartu su ja ir jos vyru Glebu dalyvauti Kintų muzikos festivalyje, iškart atsakiau: „Taip!“ Ji – nuostabi muzikantė, džiaugiuosi ir didžiuojuosi galėdama groti kartu“, – pasakojo Ch. Astrand.

Viena žymiausių Danijos smuikininkių, griežianti legendinio Antonio Stradivarijaus gamintu instrumentu, koncertą pradės su savo šalies fortepijono žvaigžde R. Sandberg, kuri dažnai koncertuoja toli už gimtinės ribų – žymiausiose Europos ir JAV koncertų salėse su garsiausiais solistais ir dirigentais. Pianistė, daugybės Danijos kultūros stipendijų ir prizų laureatė, profesiją studijavo ne tik savo šalyje, bet ir Niujorke – prestižinėse Manhatano ir Juilliardo mokyklose.

Viešnios atliks danų kompozitoriaus ir smuikininko Carlo Nielseno Sonatą smuikui ir fortepijonui Nr. 2, op. 35, suomių klasiko Jeano Sibelijaus kūrinį „Norden“ ir Maurice’o Ravelio Sonatą smuikui ir fortepijonui. Antroje koncerto dalyje prie jų prisijungs Kintų muzikos festivalio meno vadovas, vienas ryškiausių Lietuvos violončelininkų G. Pyšniakas ir D. Dėdinskaitė. Jungtinės Danijos ir Lietuvos atlikėjų pajėgos publikai dovanos Johanneso Brahmso Fortepijoninį kvartetą g-moll, op. 25.

Visa Kintų muzikos festivalio programa: https://kintaiarts.lt/muzikos-festivalis/


  2023-07-26

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt