P0

Uostas ir jūra

Paplūdimyje vyko paieškos ir gelbėjimo pratybos

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-07-26


Trečiadienį Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras (JGKC) Baltijos jūroje ties II Melnragės paplūdimiu organizavo planines paieškos ir gelbėjimo pratybas, kuriose dalyvavo jo budintis personalas, Bendrasis pagalbos centras, Karinių oro pajėgų (KOP) paieškos ir gelbėjimo sraigtasparnis bei įstaigos „Klaipėdos paplūdimiai“ gelbėtojų komanda.

Igorio Kuzmenkos nuotr.

Remiantis pratybų scenarijumi, JGKC budėtojas iš Bendrojo pagalbos centro gavo pranešimą, kad ties II Melnragės paplūdimiu apsivertė valtis su žmonėmis. Pirmieji į gelbėjimo operaciją įsijungė paplūdimio gelbėtojai, kurie nedelsiant vandens motociklu priplaukė prie apsivertusios valties ir iš vandens ištraukė 4 „nukentėjusiuosius“ – manekenus, kuriuos dviem reisais grąžino į krantą ir perdavė greitosios pagalbos medikams. Tačiau jūroje liko dar 4 skęstantys valties keleiviai, kuriuos bangos nešė tolyn į jūrą, o paplūdimio gelbėtojai savo priemonėmis jų nebegalėjo pasiekti. Šiuos nešamus į jūrą „skęstančius valties keleivius“ pratybose imitavo BĮ „Klaipėdos paplūdimiai“ gelbėtojai – patyrę plaukikai. Likusių žmonių gelbėjimui buvo aktyvuotas KOP sraigtasparnis, budėjęs Nemirsetos paieškos ir gelbėjimo poste. Sraigtasparnio įgula, atlikusi skraidymus aplink apsivertusią valtį, surado 2 „skęstančiuosius“ asmenis, juos ištraukė iš vandens, nuskraidino į paplūdimį ir perdavė medikams. Vėliau jūroje surasti likę du asmenys ir parskraidinti į krantą.

Visa pratybų operacija nuo pirminio pagalbos prašymo signalo gavimo truko 50 minučių, jos metu išgelbėti ir perduoti medikams 8 „skendimą patyrę asmenys“.

Tokios tarpinstitucinės pratybos vykdomos kasmet, siekiant tobulinti sąveiką, kad tokios paieškos ir gelbėjimo operacijos būtų sėkmingos ir vyktų kuo trumpiau.


  Uosto vidus kompas

  2023-07-26

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt